Evimin önünde çocuğu bıçakladılar

Arkadaşlar 40 dakika kadar önce oldu. Bir bağırış çağırış gürültü derken 5-6 kişi bir çocuğu sıkıştırdılar. Bir baktık çocuk bıçaklanmış 17-18 yaşlarında. Ambulans polis derken olay bitti. Şimdi soruyorum sizlere. Herkeste bıçak var sonumuz ne olacak? Ben karar verdim yarından itibaren biber gazı taşıyorum. Nedir bu ya? İnsanlarda vicdan falan kalmamış direkt sapladı çocuğa yazık gerçekten. Acı içinde bağırdı ambulans beklerken. Allah kimseye yaşatmasın. Siz de kendinize dikkat edin arkadaşlar.

Ben biber gazı taşıyorum ancak yakınca elektro şok almayı düşünüyorum, çünkü kanunen biber gazı kullanmak yasak, AVM'lere de sokamıyorsunuz ancak elektro şok sokabiliyorsunuz.

Nasıl yasak hocam biber gazı.

Yönetmeliğe göre taşımak değil ama kullanmak yasak (saçma bir şekilde), AVM'lere de almıyorlar. Ancak yine yönetmeliğe göre elektro şok cihazı kullanmak serbest ve AVM'lere alınıyor. Bu yönetmelik bana saçma geliyor çünkü biber gazı bir insanı öldürmez ancak elektro şok cihazında biraz fazla basılı tutarsanız bir insanı öldürebilirsiniz.

Yönetmeliğe göre taşımak değil ama kullanmak yasak (saçma bir şekilde), AVM'lere de almıyorlar. Ancak yine yönetmeliğe göre elektro şok cihazı kullanmak serbest ve AVM'lere alınıyor. Bu yönetmelik bana saçma geliyor çünkü biber gazı bir insanı öldürmez ancak elektro şok cihazında biraz fazla basılı tutarsanız bir insanı öldürebilirsiniz.

Hocam sizce hangisi daha etkili.

Tabii ki elektro şok daha etkili ancak bıçakla veya silahla üstünüze gelen bir insana biber gazı daha iyi gibi.

3 metreden etkili biber gazı. Elektro şok ve bıçak için birebir temas gerekiyor. O anki panik ve adrenalinde yapılması çok olası değil gibi. Biber gazı daha iyi bir seçim olur.

Geri
Yukarı