Sokak köpekleri saldırdı

Din, ilahi adalet, karma, evrenin enerjisi vs... Adına ne dersen de ki söylemek istediğim sadece bu değil. Anlamamışsın bile. Kendini evrenin merkezine koyan insanın bir depremlik, bir salgınlık canı var. Dün sokak hayvanları öldürülsün diyen insanoğlunun bugün cesetlerini kediler kuşlar yiyor. Ayrıca mezar bile yapmayıp topluca gömüyorlar depremden sonra. Çin konusuna gelince; halkı fakirlikten, rejimin baskısından acınacak durumda. Çocuk işçilerin en yoğun olduğu ülkelerden biri. Yani böyle şeyler olmuyor değil, belalarını bulmuşlar çoktan. İster ilahi adalet dersin, ister karma dersin. Ben inançsızım "iyi olmuş" diyorum... Sen ise cahil olduğun için konu ile uzaktan yakından alakası olmayan din ve devlet işleri diye saçmalıyorsun :D

Bana cahil deyip olayları böyle batıl inançlara bağlaman kimin cahil olduğunu belli ediyor onu konuşmaya gerek yok.

İnançsız biri olayları böyle şeylere bağlamaz, olayları sebep sonuç ile ilişkilendirir. Ama inançsızım deyip, olayları böyle batıl inançlara bağlaman seni komik duruma düşürüyor. Önce kendinle çelişmeyi bırak:D

Çin'de niye hayvan katliamları durmadı? Her millet hak ettiği gibi yönetilir.

Neymiş baskıcı rejimmiş :D Halk böylesini seviyor ve seçiyorsa bunu ilahi güçlere bağlamak bilinçsizliktir.

Ayrıca depremler için sağlam binalar yaparsan insanlar altında kalıp ölmez ;)

Al sana sebep sonuç ilişkisi cahil kalma. Bilimden uzak yorumlarını azaltman dileğiyle...

Son düzenleme:
Bana cahil deyip olayları böyle batıl inançlara bağlaman kimin cahil olduğunu belli ediyor onu konuşmaya gerek yok.

İnançsız biri olayları böyle şeylere bağlamaz, olayları sebep sonuç ile ilişkilendirir. Ama inançsızım deyip, olayları böyle batıl inançlara bağlaman seni komik duruma düşürüyor. Önce kendinle çelişmeyi bırak:D

Neymiş baskıcı rejimmiş :D Halk böylesini seviyor ve seçiyorsa bunu ilahi güçlere bağlamak bilinçsizliktir.

Al sana sebep sonuç ilişkisi cahil kalma. Bilimden uzak yorumlarını azaltman dileğiyle...
Hocam keşke gülüp geçseydiniz bunlara bir şey anlatamazsınız.

Son düzenleme:
Din, ilahi adalet, karma, evrenin enerjisi vs... Adına ne dersen de ki söylemek istediğim sadece bu değil. Anlamamışsın bile. Kendini evrenin merkezine koyan insanın bir depremlik, bir salgınlık canı var. Dün sokak hayvanları öldürülsün diyen insanoğlunun bugün cesetlerini kediler kuşlar yiyor. Ayrıca mezar bile yapmayıp topluca gömüyorlar depremden sonra. Çin konusuna gelince; halkı fakirlikten, rejimin baskısından acınacak durumda. Çocuk işçilerin en yoğun olduğu ülkelerden biri. Yani böyle şeyler olmuyor değil, belalarını bulmuşlar çoktan. İster ilahi adalet dersin, ister karma dersin. Ben inançsızım "iyi olmuş" diyorum... Sen ise cahil olduğun için konu ile uzaktan yakından alakası olmayan din ve devlet işleri diye saçmalıyorsun :D

Dostum sen önce kendinle çelişmeyi bırakmalısın. Hani inançsızdın ne enerjisi, ilahi adaleti?
İnançsız olan bilime dayalı konuşur. Ben burada bilim göremiyorum, cahillik görebiliyorum.

Son düzenleme:
Hocam keşke gülüp geçseydiniz bunlara bir şey anlatamazsınız.

Haklısınız. Zaten kendi kendisiyle çelişiyor.

Dostum sen önce kendinle çelişmeyi bırakmalısın. Hani inançsızdın ne enerjisi, ilahi adaleti?
İnançsız olan bilime dayalı konuşur. Ben burada bilim göremiyorum, cahillik görebiliyorum.

Bayağı gülünç :D

Bence en iyi yol sokak köpekleri ile karşılaşma ihtimaline karşı yanınıza ödül maması filan alın, hiç denemedim ama bence mamayı köpeğin üstüne atıp kaçmak işe yarar

Cahilliğinin boyutu hala dediğimi anlamamandan anlaşılıyor. İnsanların kendilerini dünyanın merkezine koymalarından bahsediyorum. Varlığından bihaber olduğun antroposantrizm'den. Oysaki aslında ne kadar kırılgan ve güçsüz olduğundan. Dün ölsün zehirlensin diye üstünlük kurduğu canlı türü bir sonraki gün cesetlerini yiyorsa insan biraz oturup düşünmeli. Ama sen ısrarla konuyu diğer söylediğim şeye bağlıyorsun. Benimle bilim konuşman için ise 40 fırın ekmek yemen lazım. Hali hazırda soyut kavramları zaten kavrayamıyorsun, somutları da muhtemelen kavrayamayacaksın.

Bu kafayla ateist olma bir zahmet. Bu kafayla ateist olanlar aynı teistler gibi dünyanın başına bela olmuştur dönem dönem. Ateist olmam merhametsiz, empatisiz, yaptıklarımın veya yapılanların bir sonucu olmayacağı demek değil. Cahillik görüyorsan aynaya bakıyorsundur. İnsanoğlunun yaptıklarının sonucu zaten bilimle açıklanıyor. Zararlı gazlar-ozonda delik-artan kanser gibi. Teist biri ilaveten ilahi adalet der, ben bilimsel açıklamanın üstünde bir de "hak ettiğini buluyor insanoğlu" diyorum. Bu kadar basit. Ama maalesef hayatınızda oturup bilim tarihi bile okumamış tipler, hiç anlamadıkları halde bilim bilim diyor. Ne felsefeden, ne soyut kavramlardan ne bilimden bihabersiniz oysa. Bunu rahatlıkla söylüyorum çünkü somut ve soyut kavramlar, bilim-felsefe, düşünce paralel gelişir. Sizde birinin gelişmediğini görüyorum net olarak. Ötekinin de gelişmemiş olduğuna buradan varıyorum. :)

Son düzenleme:
Cahilliğinin boyutu hala dediğimi anlamamandan anlaşılıyor. İnsanların kendilerini dünyanın merkezine koymalarından bahsediyorum. Varlığından bihaber olduğun antroposantrizm'den. Oysaki aslında ne kadar kırılgan ve güçsüz olduğundan. Dün ölsün zehirlensin diye üstünlük kurduğu canlı türü bir sonraki gün cesetlerini yiyorsa insan biraz oturup düşünmeli. Ama sen ısrarla konuyu diğer söylediğim şeye bağlıyorsun. Benimle bilim konuşman için ise 40 fırın ekmek yemen lazım. Halihazırda soyut kavramları zaten kavrayamıyorsun, somutları da muhtemelen kavrayamayacaksın.

Olay insanın kırılgan olup olmaması değil ki bunu nereden çıkardın? Senin mantıktan uzak yorumuna sebep sonuç ilişkisi kurarak cevap verdim bu kadar basit. Köpeklerin ve diğer canlıların cesedimizi yemesiyle ne alakası var benim dediğimin? Bak son dediğinde haklısın. Seninle bilim konuşabilmek için değil 40, 400 fırın ekmek yesem de mümkün değil. Çünkü karşımdakinin bilimden uzak mantığı ile doğru bir şekilde iletişim kuramam.
Olayları sebep-sonuç ilişkisine bağlamayıp, dine, enerjiye vs. bağlayan birinin bilim konuşabilecek bir tarafı kalmaz.

Bu arada sen çok kararsız kalmışsın inanç konularında. Bir ara iyice gözden geçir durumu, iyi sosyaller.

Geri
Yukarı