Sokak köpekleri ile ilgili yeni çıkacak yasa hakkında görüşleriniz?

Senin veya başkasının saydığı sebep hayvanların öldürülmesin sebep değil. Bunu yine devlet düşünecek. Köpek saldırıyor diye uyutalım neden saldırdı. Bu onun yaratılışında var. Ormana gidince kaplanlar aslanlar saldırıyor diye onları da öldürelim. Öldüremiyoruz neden çünkü oraya giremiyoruz onların yaşam alanı. Düşünmeye kalkarsa insanlar her zaman bir yol bulunur. Biraz yapıcı olmak lazım. İnsanlarda insanlara saldırıp tecavüz ediyorlar kimse ölmüyor.

Saraya para lazım.:D
Köpeklerin doğal yaşam alanı diye bir şey yoktur kırma hayvanlardır köpekler. İnsanlar insana tecavüz ediyor suç işliyorsa cezasını çekiyolar bazı ülkelerde hatta bunun cezası ölümdür ama bir insan suç işledi diye tüm insanların cezalandırılması mantıklı bir şey değil çünkü her insanın kimliği ve akılları vardır. Köpeklerde bu kimlik ve akıl olayı yok. Bu kadar basit mantık hepsi içgüdüsüyle hareket ediyorlar bizim gibi düşünme kabiliyetleri yok.

Köpeklerin doğal yaşam alanı diye bir şey yoktur kırma hayvanlardır köpekler. İnsanlar insana tecavüz ediyor suç işliyorsa cezasını çekiyorlar bazı ülkelerde hatta bunun cezası ölümdür ama bir insan suç işledi diye tüm insanların cezalandırılması mantıklı bir şey değil çünkü her insanın kimliği ve akılları vardır. Köpeklerde bu kimlik ve akıl olayı yok. Bu kadar basit mantık hepsi içgüdüsüyle hareket ediyorlar bizim gibi düşünme kabiliyetleri yok.

Her hata yapan ölmüyor anlatmak istediğim bu.

Hata değil bu. Herkes ölmüyor diye bunun bir yaptırmı olmayacak değil. Kimse bu sebepten ötürü zarar görmek ve rahat yürüyememek zorunda değil

Allah'ın yarattığı bir canlının canını almak kimsenin işi değil. Sen rahat yürüyeceksin diye hayvanlar ölmelimi. İnsanlarda merhamet duygusunun bittiğinin ıspatısın.

Allah'ın yarattığı bir canlının canını almak kimsenin işi değil. Sen rahat yürüyeceksin diye hayvanlar ölmelimi. İnsanlarda merhamet duygusunun bittiğinin ıspatısın.
Öyle diyorsunda Hz.Muhammed Bir hadisinde sahipsiz köpekleri öldürün diyor buna ne diyeceksin?

Benim önerim olmak zorunda değil. Suriyelelere göçmenlere çözüm bulan devlet bunlara da çözüm bulsun.
Kararı tamamen devlete bırakıyorsanız devletin aldığı karara karşı çıkamazsınız. Ya alternatif çözüm sunacaksınız ya da susacaksınız. Bunun üçüncü bir alternatifi yoktur.

Kararı tamamen devlete bırakıyorsanız devletin aldığı karara karşı çıkamazsınız. Ya alternatif çözüm sunacaksınız ya da susacaksınız. Bunun üçüncü bir alternatifi yoktur.

Ben alternatif çözüm neden sunuyorum. Devlet miyim ben. Kaç tane milletvekili var onlar sunsun çözümü. Dünya kadar para alıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı