Sokak köpekleri ile ilgili yeni çıkacak yasa hakkında görüşleriniz?

Yasa çıkarmayla iş bitmiyor. Yasanın uygulanması ve denetlenmesi gerekmekte. Yoksa bütün gün otur bir yerlerinden yasa çıkar. Kim karışır? Bu zamana kadar çıkarılan yasaları da gördük sonuçta. Bunun yanı sıra bu yasanın sadece köpeklere yönelik değil, kafasına göre köpek alıp sokağa salınanlara yönelik de olması gerek. Ağır cezalar verilmeli. Tabii ülkede hırsızlara bile ağır cezalar verilmezken bunlara ceza verilmesi hayalperestlikten öteye gidemez.

Bu sorunun başlıca sebebi köpekleri sokağa salanlar ve işini doğru düzgün yapmayan kurumlar. Şimdiye kadar neredeysiniz diye sorarlar adama. Neyi beklediniz tam olarak? Neden her işi yumurta kıça dayandığı zaman yapma gereği duyuyorsunuz? Hadi diyelim ki köpekler itlaf edildi. Bundan sonra ne gibi önlemler alınacak? Yine herkes rastgele kafasına göre köpek satın alıp sokağa salabilecek mi? Ne gibi cezalar verilecek? Hani adam yaralayanı, gasp edeni bile ertesi gün salıyorlar ya. O bakımdan soruyorum.

İtlaf konusuna gelecek olursak; başka bir çözümü yoksa uygulanmalı. Kısırlaştırmak gibi komik çözümlerin bir faydası yok. Köpek kısırlaştırıldığı zaman avlanma içgüdüsü gidecek mi? Bir anda mülayim bir köpek mi olacak? Ya da barınaklarda bakılsın diyorsunuz. Milyonlarca köpeğin barınaklarda ne tür şartlarda yaşayacağı gün gibi ortada. Barınaklarda işkence edilen köpek haberlerini hiç duymadınız sanırım.

Kimse köpekleri öldürmek için can atmıyor. Lakin bu sorunun artık bir şekilde kökünden çözülmesi gerekmekte.

Ben alternatif çözüm neden sunuyorum. Devlet miyim ben. Kaç tane milletvekili var onlar sunsun çözümü. Dünya kadar para alıyorlar.
Dostum o zaman kendi fikrin yoksa bizim çözüm yöntemimize karşı çıkma. Önce itlaf yerine mantıklı bir çözüm önerisi bul ondan sonra tartış konu hakkında bilgin olmadan sadece vicdanına göre yorum yapıyorsun burada.

Dostum o zaman kendi fikrin yoksa bizim çözüm yöntemimize karşı çıkma. Önce itlaf yerine mantıklı bir çözüm önerisi bul ondan sonra tartış konu hakkında bilgin olmadan sadece vicdanına göre yorum yapıyorsun burada.

Vicdan dene bir şey hepimizde olması gerek bir şey. Siz de yoksa sorunlu sizlersiniz.

Vicdan dene bir şey hepimizde olması gerek bir şey. Siz de yoksa sorunlu sizlersiniz.

Bende vicdan var ama akıl da var. İnsanın hayvandan öncelikli olduğunu biliyorum ve köpekler insanlara saldırdığında vicdanım sızlıyor.

Gene başlamış sokaktaki köpeği kendinden üstün görenlerin devriyesi. Dediğim gibi arkadaşlar evet, bu tür adamlar sokakta parçalanan çocukları, ısırılmamak için kaçayım derken yola koşan ve araba çarpması sonucu takla atarak hayatı kayanları, köpeğe çarpmayayım diye kaza yapan binlercesini umursamıyor. Asla görmediği ve görmeyeceği sokaktaki köpekleri umursuyor, kendinden üstün görüyor.

Bu yüzden artık şunları ciddiye alıp cevap vermeyin, insan yerine konmayı hak etmiyorlar ve bunu bariz istemiyorlar. Zaten tek yaptıkları bizi vicdansızlıkla, ruh hastalığıyla ve katillikle suçlamak. 🤮

Destekliyorum. Ne gibi bir karar çıkar acaba, toplama gibi mi? Kulağında AirPods olanların çok bir zararı yoktu ama...

Airpodsluların tek farkı diğerleri gibi hastalık taşıma olasılığının "fazla" olmaması. Onun dışında onlar da saldırıp ciddi zararlar verebiliyorlar. Şahsen o aiprodslulardan birisi tarafından ısırıldım fakat yine de acile gidip bütün aşılarımı oldum. Ne de olsa o köpeklere yapılan aşılar köpek doğduktan sonra falan yapılıyordur tahminimce aradan geçen onca zamana karşı köpeğin yediği pis şeyler kendi etrafından kendine bulaştırdığı hastalıklar olsun yine oldukça zarar verebilir. Bütün sokak köpeklerinin, aşılı aşısız, küçük büyük demeden hepsinin "sahiplendirildikten" sonra uyutulması lazım. Ki çoğu kişi sahiplenmez muhtemelen sahiplenenler ya kendi egolarını tatmin etmek için dümenden bir yavru alırlar onu da zaten salarlar ileride olan yine köpeğe olur.

Desteklemiyorum.

Çocukluğundan beri sokak hayvanlarıyla haşırneşir, birden fazla kez kedi ve köpek tarafından ısırılmış ve kovalanmış biri olarak konuşuyorum. Hayatım boyunca bir karıncayı bile incitmedim. Benim hayat görüşüme göre her can insan ve köpek dahil eşit. Bu radikal bir fikre sahip olduğum tek konu olabilir. Karşı radikaller bu fikrimden nefret edecek olsalar da ben konuşacağım. İlk olarak bu hayvanların sokakta olmasının sebebi en başından beri biziz. Dilerim ki ne insanımızın kılına zarar gelsin ne de sokak hayvanlarının, fakat sizin bu savunduğunuz itlaf yasa tasarısından güç alan o kadar çok psikopat var ki... Mahallemizde köpeklerin suyuna çamaşır suyu katıldı bu yasa tasarısı muhabbetleri çıktıktan sonra. Hayvanlar su içemesin, içenler zehirlenip ölsün diye.

Siz de sırf en kolay ve en düşük maaliyetli çözüm yolu bu diye kendinizi inandırmışsınız "tek yol itlaf" diye. Hükümetin ekmeğine yağ sürdüğünüzün farkında değilsiniz. Bu ülkede usülsüz rant yapan, vergilerinizle servet içinde yüzen o kadar çok asalak var ki. Onların rantına rant katmak yerine, bu masrafsız itlaf yöntemi uygulanmak yerine Her ile kilometrelerce karelik yaşam alanları açsalar bugün bu konu konuşulmazdı. Cumhurbaşkanı'nın bin odalı sarayda yaşadığı bir ülkede savunduğunuz çözüm yönteminin ne kadar saçma olduğunu bir kere daha gözden geçirin. Kimsenin kılına zarar gelmek zorunda değil, hükümet bunu en ucuz yoldan yapmaya çalışıyor sizde önünde alkış tutuyorsunuz.

Desteklemiyorum.

Çocukluğundan beri sokak hayvanlarıyla haşırneşir, birden fazla kez kedi ve köpek tarafından ısırılmış ve kovalanmış biri olarak konuşuyorum. Hayatım boyunca bir karıncayı bile incitmedim. Benim hayat görüşüme göre her can insan ve köpek dahil eşit. Bu radikal bir fikre sahip olduğum tek konu olabilir. Karşı radikaller bu fikrimden nefret edecek olsalar da ben konuşacağım. İlk olarak bu hayvanların sokakta olmasının sebebi en başından beri biziz. Dilerim ki ne insanımızın kılına zarar gelsin ne de sokak hayvanlarının, fakat sizin bu savunduğunuz itlaf yasa tasarısından güç alan o kadar çok psikopat var ki... Mahallemizde köpeklerin suyuna çamaşır suyu katıldı bu yasa tasarısı muhabbetleri çıktıktan sonra. Hayvanlar su içemesin, içenler zehirlenip ölsün diye.

Siz de sırf en kolay ve en düşük maaliyetli çözüm yolu bu diye kendinizi inandırmışsınız "tek yol itlaf" diye. Hükümetin ekmeğine yağ sürdüğünüzün farkında değilsiniz. Bu ülkede usülsüz rant yapan, vergilerinizle servet içinde yüzen o kadar çok asalak var ki. Onların rantına rant katmak yerine, bu masrafsız itlaf yöntemi uygulanmak yerine Her ile kilometrelerce karelik yaşam alanları açsalar bugün bu konu konuşulmazdı. Cumhurbaşkanı'nın bin odalı sarayda yaşadığı bir ülkede savunduğunuz çözüm yönteminin ne kadar saçma olduğunu bir kere daha gözden geçirin. Kimsenin kılına zarar gelmek zorunda değil, hükümet bunu en ucuz yoldan yapmaya çalışıyor sizde önünde alkış tutuyorsunuz.
Üstteki yazınıza kısmen hak vere vere okudum lakin alta geçince inanılmaz bir saçmalık başladı. Rant, bin odalı saray =? Köpek sorunu... Çözüm öneriniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı