Sokak köpekleri ile ilgili yeni çıkacak yasa hakkında görüşleriniz?

Uyutulmamalı diyen arkadaşları anlamak çok güç. Basit mantıkta düşünün. Şuanda elimizdeki en iyi opsiyon bu başka önerilen bir çözüm yok mecliste. Ayrıca bakım evleri vb şeyler hayalden öteye geçemez. Ülkede vatandaşa verilmeyen parayı köpeklere mi vereceğiz? Gülünç.
Bu insanlar yüzünden hayal olarak kalacağı bir gerçek ne yazıkki. Millet olarak kaybedecek çok şeyimiz var daha. Zaten vatandaştan çaldıkları parayı kalkıp tekrar vatandaşa mı verecekler? Ben diyorum ki çalınan paralarla bunun gibi yararlı bir şey yapılsaydı en azından bu konu konuşulmazdı. İnsanlar sesini çıkarsaydı hani? Bu ülkenin yasaları, hak ve hukuku mecliste değil twitter'da dönüyor. Siz can karşılığında canların alınmasına şartlamışsınız kendinizi. Tekrar ediyorum: Tek çözüm diye bir şey yok. Uygulanmayan çözümler var, uyanın artık.

Bu insanlar yüzünden hayal olarak kalacağı bir gerçek ne yazıkki. Millet olarak kaybedecek çok şeyimiz var daha. Zaten vatandaştan çaldıkları parayı kalkıp tekrar vatandaşa mı verecekler? Ben diyorum ki çalınan paralarla bunun gibi yararlı bir şey yapılsaydı en azından bu konu konuşulmazdı. İnsanlar sesini çıkarsaydı hani? Bu ülkenin yasaları, hak ve hukuku mecliste değil twitter'da dönüyor. Siz can karşılığında canların alınmasına şartlamışsınız kendinizi. Tekrar ediyorum: Tek çözüm diye bir şey yok. Uygulanmayan çözümler var, uyanın artık.
Uygulanmayan çözümler hakkında yapabileceğiniz şuanda birşey var mı? Eğer diğer çözümleri uygulayamıyorsak tek çözüm var demektir. Ayrıca söylediğim gibi şuanki duruma bakarsak vatandaşın cebinde para yokken bu barınak vb şeylere para harcayamayız. İş işten geçti.

Uygulanmayan çözümler hakkında yapabileceğiniz şu anda bir şey var mı? Eğer diğer çözümleri uygulayamıyorsak tek çözüm var demektir. Ayrıca söylediğim gibi şu anki duruma bakarsak vatandaşın cebinde para yokken bu barınak vb şeylere para harcayamayız. İş işten geçti.

Uygulanmayan çözümler hakkında yapabileceğin en iyi şey sesini duyurmaya çalışmaktır. Görüyorum ki açılan bu konuda sesini çıkarmaya çalışan ben dahil iki kişi var. Herkes koyun gibi aynı şeyi söylüyor. Aksi söylense konu meclise taşınsa gözden geçirilse bile bir şeyler değişebilir. İnsanların cebinde para olmadığını ben de biliyorum bu yıllardır değişmeyen bir şey zaten, ama benim dediğim şey vatandaşa hizmettir. Ben de güvenli sokaklar istiyorum, sokak hayvanları sokakta sersefil dolaşsın istemiyorum. Fakat şu açıdan baktığın zaman sokaktaki tek tehlike sokak hayvanları mı? Geçtiğimiz zamanda durup dururken bıçaklanarak öldürülen kurye arkadaşı duymuşsundur, onun zanlısı da bu hayvanlar gibi itlaf edilecek mi? Tabii ki hayır çünkü insan bizim hükümetin gözünde.

Uyutulsunlar. Direk uyutulmalarından yanayım çünkü kimse doğru düzgün sahiplenmeyecek öyle düşünüyorum. Kimse kendini kandırmasın.

Ha dağdan ayı inip saldırmış ha köpek saldırmış ikisi de yüksek oranda ölümcül sonuçlar doğuracaktır.

Uygulanmayan çözümler hakkında yapabileceğin en iyi şey sesini duyurmaya çalışmaktır. Görüyorum ki açılan bu konuda sesini çıkarmaya çalışan ben dahil iki kişi var. Herkes koyun gibi aynı şeyi söylüyor. Aksi söylense konu meclise taşınsa gözden geçirilse bile bir şeyler değişebilir. İnsanların cebinde para olmadığını ben de biliyorum bu yıllardır değişmeyen bir şey zaten, ama benim dediğim şey vatandaşa hizmettir. Ben de güvenli sokaklar istiyorum, sokak hayvanları sokakta sersefil dolaşsın istemiyorum. Fakat şu açıdan baktığın zaman sokaktaki tek tehlike sokak hayvanları mı? Geçtiğimiz zamanda durup dururken bıçaklanarak öldürülen kurye arkadaşı duymuşsundur, onun zanlısı da bu hayvanlar gibi itlaf edilecek mi? Tabii ki hayır çünkü insan bizim hükümetin gözünde.
Sesini duyurarak birşey olsaydı şuan yüzbinlerce öğretmen ataması emekliye zam falan yapılıyordu. Sen ya da başka bir kitle aksini istese de istemese de çoğunlukla sonuç değişmez. Bu ülkede böyle çünkü ses çıkarmayı bilmiyor halk. Gerçekçi düşün 2 bin 3 bin kişinin fikriyle mecliste tekrar oylama yapmazlar.

Yasa belli olmuş sanırsam. 1 ay içinde sahiplenilmeyen saldırgan hayvanlara ötenazi yapılacağı ve sokağa evcil hayvanını atanlara da 50 bin TL para cezası uygulanacağı söylenmiş. Burada saldırgandan kasıtları ne hepsine yapacaklar mı saldırganlığı neye göre belirlenir orasını bilmiyorum.

Geri
Yukarı