Sokakta kendimi savunmak için dövüş sanatları

Ben daha önce kick boksa gittim evde de ağırlık çalışıyordum. Kickboksta hem tekme hem yumruk var öneririm.

Hocam peki kondisyonu olmadan giden birilerini gördünüz mü? Gördüyseniz ne gibi sıkıntılar yaşadı. Ve bir de yaşınız kaç hocam ağırlık çalışmadan gidebilir miyim ben bu yaşımda onu merak ettiğim için sordum yanlış anlamayın.

Hocam peki kondisyonu olmadan giden birilerini gördünüz mü? Gördüyseniz ne gibi sıkıntılar yaşadı. Ve bir de yaşınız kaç hocam ağırlık çalışmadan gidebilir miyim ben bu yaşımda onu merak ettiğim için sordum yanlış anlamayın.
yaşım 14 zaten orda kondisyon kazanırsın dert etme ağırlığı da ben kollarımın güçlenmesi için çalışıyordum .

Hocam zaten yeni başladıysan 10 dk aralıksız koşabilecek kondisyona sahip olsan yeter önce ısınmada koştururlar sonra esneme hareketleri en son tekme yumruk çalışmaları vs çok da abartılacak şeyler yaptırmazlar başta merak etme.

Adam mesafesini korursa çok bir şey yapabileceğimi sanmıyorum ama mesafesini kötü ayarlarsa alırım elinden :D

Hocam aslında biraz rahat biriyimdir. Çoğu yerde esnek ve bol eşofmanlarla gezerim.

Hocam peki önce boks yapıp sonrasında Muay Thai yapsam? Üst vücudu mu da geliştirmiş olurum hem.

Aslında şöyle Muay Thai ekstra olarak dirsek vurmayı barındırıyor bu da güzel bir avantaj zaten Muay Thai öğrenirken boks öğreneceksin dövüşleri izlersen antrenörler sakinleş boks yap tarzı cümleler kuruyor eğer amacın tamamen sokak dövüşçüsü olmak değilse sadece Muay Thai yeterli ama yok ben geleni gideni indireceğim diyorsan ekstra olarak her daldan biraz meyve yemen gerek.

Geri
Yukarı