Sokakta kendimi savunmak için dövüş sanatları

Hocam aynı seviyede olduğu zaman bir güreşçiyi başka bir dövüş sanatıyla uğraşan hiç kimse yenemez o izlediğin gibi değil güreş bir sürü teknik var en basit örneği khabib MMA'da yenilmez adam güreş ile herkesi yeniyor.

Khabib çok iyi güreşiyor fakat önce karşındaki adamı bitirmen lazım bu da güreş ile yetersiz kalıyor.

Hocam aynı seviyede olduğu zaman bir güreşçiyi başka bir dövüş sanatıyla uğraşan hiç kimse yenemez o izlediğin gibi değil güreş bir sürü teknik var en basit örneği khabib MMA'da yenilmez adam güreş ile herkesi yeniyor.

Hocam benim hatırladığım küçükken izlediğim pehlivan güreşleriydi o yüzden absürt geliyor birazcık :D

Hocam peki siz kickboks ile ilgili bir şeyler söylemiştiniz. Önce kickboks ardından Muay Thai mantıklı olur mu? Ve kickboks için önceden kondisyon gerekir mi?

14 yaşındayım şu ana kadar hiçbir yerime bir çizik dahi gelmedi akıllı olmasını bilirsen bir şey olmaz he evet durduk yere sataşan tipler var onun için box idealdir.

MMA kesin çözüm. Açılımı Mixed Martial Arts.

Ayrıca herhangi bir dövüş sanatını öğrenmek sana dayak yememeyi değil de özgüvenli bir birey olmayı öğretir. Senin cüssene yakın 3 kişi seni tokat manyağı yapabilir. Dikkatli olmakta fayda var. Sonuçta erkekliği 9/10 u kaçmaktır.

Teke tekte güreşçiyi kimse alamaz ama toplu kavgalarda boksör daha avantajlıdır burası çok net hocam.

Güreşçi yere yatırdıktan sonra kimse elinden alamaz fakat o kısma kadar da bence yumruk ve tekme çok önemli en iyisi MMA o yüzden hem güreş hem boks her şeyden birer parça var.

14 yaşındayım şu ana kadar hiçbir yerime bir çizik dahi gelmedi akıllı olmasını bilirsen bir şey olmaz he evet durduk yere sataşan tipler var onun için box idealdir.

Okuduğum okul ve yaşadığım yer tekin bir yer değil. Lazım olduğunu düşünüyorum.

MMA kesin çözüm. Açılımı Mixed Martial Arts.

Ayrıca herhangi bir dövüş sanatını öğrenmek sana dayak yememeyi değil de özgüvenli bir birey olmayı öğretir. Senin cüssene yakın 3 kişi seni tokat manyağı yapabilir. Dikkatli olmakta fayda var. Sonuçta erkekliği 9/10 u kaçmaktır.
Çok doğru hocam.

Güreşçi yere yatırdıktan sonra kimse elinden alamaz fakat o kısma kadar da bence yumruk ve tekme çok önemli en iyisi MMA o yüzden hem güreş hem boks her şeyden birer parça var.

Tekmede dayanıklı birisi tekmeyi yemek uğruna ayağını tutabilir diye düşünüyorum. Sonuçta tutarken yavaşlatabilir. Bunu engellemenin bir yolu var mı?

Okuduğum okul ve yaşadığım yer tekin bir yer değil. Lazım olduğunu düşünüyorum.

Çok doğru hocam.

Tekmede dayanıklı birisi tekmeyi yemek uğruna ayağını tutabilir diye düşünüyorum. Sonuçta tutarken yavaşlatabilir. Bunu engellemenin bir yolu var mı?

Muay thaide tekmeyi tutmak serbest ona göre çalışıyorlar tekmeler yavaş değil hızlı atılıyor.

Evet internetten video izlerse tekniği düşünene kadar yumruğu yer fakat eğitimini alıyorsa alışkanlık haline gelir bir süreden sonra düşünme ihtiyacı kalmaz.

Evet kas hafızası ve omurilik refleksi denen bir şey var. Biri ani hareket yaptığında milisaniyeler içerisinde elimizle tepki verebilmemizin nedeni bu.

Geri
Yukarı