Sokakta muhabbet kuşu buldum

mavi boncuk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bir muhabbet kuşu yakaladım ve bu konu hakkında ne yapmam gerektiğini sizden söylemenizi istiyorum. Öncelikle bu kişi karga köşeye sıkıştırıp döverken buldum. Hemen yanına gidip kargayı kovdum, tam kedi kapacakken yetiştim ve kuşu aldım. Elimde durdu, hemen eve gittim. Evde bir adet daha muhabbet kuşum vardı, öncelikle kafese koymadan önce parazit olayından korktum ama yapacak bir şey yoktu. O an herhangi petshopa gidemezdim, aldım kafesle birlikte veterinere götürdüm. Kuşun kafasında boyun kısmında ve kanat kısmını karga kanatmış, veteriner abla batıkon sürdü. Fazla bir şey yok dedi, eve götürdüm ve yaş olarak 2 yaşında erkek bir muhabbet kuşu. Kendi kuşumda erkek anlaşabilirler mi dedim, anlaşırlar dedi. Veteriner kuş hiç sesini çıkarmıyor, kabarık duruyor ve çok halsiz sürekli uyuyor. Ben anlaşamazlarsa diye korkuyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Merhaba, bizimde 3-4 ay önce Ankara Etimesgut'ta muhubbet kuşumuz kaçtı resimdekine çok benziyor. Acaba siz nerede buldunuz. Yardımcı olursanız çok sevinirm.

Olur böyle hatalar hocam, 😃 konuya yorum atmak isterken konu açmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı