Sokakta Sigara İçen Kadın Ucuzdur

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 39
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu
Bir fikir nefret suçuna girmediği müddetçe özgürdür.
Nazizim, şeriat ve türevlerinde başka bir ırk/din vs. toplumları aşağlayıp kendini yüceltmeye dayanır.
Yahudiler/gayrimüslümler vs. aşağı sınıf olur.
Bu düşünceye göre şöyle bir şey söyleyebilirim. İslam diğer bütün dinleri ve toplumları kendinden aşağıda tutar. Bu durumda İslam da nefret suçu işletiyor insanlar. Bu da söylediğine karşı bir hipotezdir.
Kardeş ironi yaptım. Ancak ben senin, şuan kurucu liderini hor görüyorum ve saygı duyuyorsun bu tezata.
Kurucu liderimin tarihini ben birinci gerek ikinci ağızlardan dinlediğim için herhangi bir nefret söylemini ya da hor görmen benim düşüncelerimi değiştirmiyor. İşte tam burada düşünce özgürlüğü devreye giriyor.

Saygı en önemlisi...
Fikirleri yüzünden bir insana ceza vererek birilerinden farkınız kalmaz. Yalnızca onun fikirlerini eleştirebilirsiniz.

Beyler bayanlar istediğiniz kadar inkar edin ama belli başlı gerçekler var.
Şeriatla, teokrasi ile yönetilen ülkelerin hali ortada: Suudi Arabistan. Elçiliğin yanından giderken dikkat edinde Cemal Kaşıkçı gibi kaybolmayın.
Buna ek olarak; 1. Dünya ülkelerinin hali ortada.
Neyse ya neyimize bizim cumhuriyet? Neyimize insan hakları? Hiçbir şeyi haketmemişiz. Umarım

@CYP zaten şeriat istemek, devlete baş kaldırmak suçtur. Biraz araştırırsanız "din devleti kurmaya çalışmak" sebebiyle Türkiye'de hapse giren çok fazla insan görürsünüz, ki hala da girmeye devam ediyorlar. Daha bu durumda neyin kavgası yapılıyor, anlayabilmiş değilim. Bence uzatılacak bir konu değil.

• Beğen
İfadeler: CYP
@CYP zaten şeriat istemek, devlete baş kaldırmak suçtur. Biraz araştırırsanız "din devleti kurmaya çalışmak" sebebiyle Türkiye'de hapse giren çok fazla insan görürsünüz, ki hala da girmeye devam ediyorlar. Daha bu durumda neyin kavgası yapılıyor, anlayabilmiş değilim. Bence uzatılacak bir konu değil.
Arkadaşlara da sorun lütfen. Eğer hapis cezası varsa dediğim haksız sayılmaz.
Ayrıca @Recep Baltaş yazmıştı. Onun üzerine yazdım.
İmam Hatip okuyan şeriat savunucusu bir arkadaşımız diye biliyorum. Bırakın farklı pencereyi, ülke değiştirmesi lazım dünyanın sadece kendi dini etrafında dönmediğini anlaması için :)

Arkadaşlara da sorun lütfen?

Arkadaşları bilemem ama neticede suç. Öyle sadece 1920'li yıllarda olan bir durum değil, zira 2000 yılından itibaren bile hapse girenler var. Ben konuşmanıza müdahale edemem elbette ama "İslam şöyledir, şeriat böyledir" vesaire diyerek bence hem tartışmaya sebebiyet veriyorsunuz, hem de boş yere uzuyor. Gerekli açıklamayı yaptığımı düşünüyorum. Rahatsız olduğunuz bir durum vesaire varsa yasal haklarınızı kullanmak sizin elinizde olan durumdur. Hepinize de saygılarımı iletiyorum.

Bu tür inançlar ve görüşler üzerinden yorum yapmak veya övmek, anlatmak işlerini vesaire bilemem ama icraata dökmek yasak diye biliyorum. "Değişmez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez." demişler netice itibariyle. Siz bunları nasıl yorumlarsınız, bilmiyorum fakat varlığını sürdürmesi için devletin yerinde bir karar almış olduğuna inanıyorum. İfade özgürlüğünün de elbette her devlet içinde bir çizgisi vardır. Zaten devletler benzeri önlemleri hep alırlar.

Son düzenleme:
Neyin ne olduğunu biliyorum Allah'a şükür
Şükür demenle bilgili olunmuyor. Hiçbir şey de bilmiyorsun. Siz maymundan geldiniz bilmem ama ben insandan geldim diyen bir bilgisiz kisiliksin maalesef. Yaşar Alptekin hakkinda yaptığın yorumda pek ironi durmuyor. Ironi olacağını pek sanmiyorum ne de olsa zihniyetiniz bozuk.

@Recep Baltaş Handsome 15 yaşında dinini bilmeyen klasik bir tatlı su müslümani.

Bu sözden kadını çıkartıp köprü ve duraklarda söz öbeğini getiriyorum. Önümde sigara içip adeta ben içiyormuşum gibi hissettiren güzel insanlarımıza teşekkür ediyorum. Kendisini ve arkasındaki onlarca kişiyi etkileyen koca yürekliler... Bunun için Beyaz Masa'ya yazı bile yazmıştım.

Bu sözden kadını çıkartıp köprü ve duraklarda söz öbeğini getiriyorum. Önümde sigara içip adeta ben içiyormuşum gibi hissettiren güzel insanlarımıza teşekkür ediyorum. Kendisini ve arkasındaki onlarca kişiyi etkileyen koca yürekliler... Bunun için Beyaz Masa'ya yazı bile yazmıştım.
Bu konuda genel insan yapısı durumuna istediğinizi söyleyebilirsiniz bu söylediğinizle herkes aynı fikirde olmak zorunda değil ama saygı duymak zorunda.
Şükür demenle bilgili olunmuyor. Hiçbir şey de bilmiyorsun. Siz maymundan geldiniz bilmem ama ben insandan geldim diyen bir bilgisiz kisiliksin maalesef. Yaşar Alptekin hakkinda yaptığın yorumda pek ironi durmuyor. Ironi olacağını pek sanmiyorum ne de olsa zihniyetiniz bozuk.

@Recep Baltaş Handsome 15 yaşında dinini bilmeyen klasik bir tatlı su müslümani.
Sınırımı aşmak istememiştim ben konuşurken ama ağzınıza sağlık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı