Sokakta Sigara İçen Kadın Ucuzdur

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 39
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düşüncelere saygı diye bir olay var ama sen bilirsin.
Saygı? Cidden mi?
39 yıl önce seni asan zihniyetten farkı yok.
Edit: Bazı düşünceler düşünce değil. Nazizim gibi düşün. Şeriata geçildiğinde ilk isyan edecekler bu insanlar.
Ve bedense şeriat isteyenlere fırsat sunulsa ilk fırsatta modern 1. Dünya ülkelerine kapağı atmak istiyorlar.

Son düzenleme:
Saygı? Cidden mi?
39 yıl önce seni asan zihniyetten farkı yok.
İşte fikir çatışmaları bu yüzden çıkıyor ortaya. Şimdi 39 yıl önce Erdal Eren asıldı evet. 39 yıl önce çok büyük bir sağcı-solcu ayrımı vardı. Bu da insanların düşüncelerine saygı duyulmadığını gösteriyordu. Şimdi onlar benim düşünceme saygı duymadığı için bende mi onların düşüncesini yerde yere vuracağım? Hayır. Yerden yere vurmayacağım, eleştireceğim. Silahımdan çıkan mermilerle değil, ağzımdan çıkan kelimeler ile ikna edeceğim.

İşte fikir çatışmaları bu yüzden çıkıyor ortaya. Şimdi 39 yıl önce Erdal Eren asıldı evet. 39 yıl önce çok büyük bir sağcı-solcu ayrımı vardı. Bu da insanların düşüncelerine saygı duyulmadığını gösteriyordu. Şimdi onlar benim düşünceme saygı duymadığı için bende mi onların düşüncesini yerde yere vuracağım? Hayır. Yerden yere vurmayacağım, eleştireceğim. Silahımdan çıkan mermilerle değil, ağzımdan çıkan kelimeler ile ikna edeceğim.
Kardeş sen kimi savunuyorsun? Attığın ilk yorumda eleştiri yaptın, sonra bana çatıyorsun.
Hayır bizim gibi ülkelerde sözcüklerle ikna edemessin malesef. Yaşını büyütüp asarlar. Gerçi bir askeri inzibat erbaşını öldüğünüz söyleniyor. Yani doğruysa; fikirlerinizi mermilerle savunmuşsunuz.
Ayrıca şeriatın savunalacak nesi var? Ne kadar şeriat savunucusu tanıdıysam ikiyüzlü, aşağılık insalardı.
Beni vatanhaini vs. Yaptıklarımı günah vs. olarak değerlendirirlerdi.
Ancak hepsi VPN, Johhny Sins vs. Muhabbetini her boş fırsatta yaparlardı.

Kardeş sen kimi savunuyorsun? Attığın ilk yorumda eleştiri yaptın, sonra bana çatıyorsun.
Hayır bizim gibi ülkelerde sözcüklerle ikna edemessin malesef. Yaşını büyütüp asarlar. Gerçi bir askeri inzibat erbaşını öldürğünüz söyleniyor. Yanş doğruysa; fikirlerinizi mermilerle savunmuşsunuz.
Eğer Cumhuriyet ülkesiyiz diyorsanız sizin yaptığınız şu an negatif ayrımcılık. Biz bu ülkede birden fazla etnik köken ile birlikte yaşıyorsak bu arkadaşta ister "Yobaz" ister "Nazizst" olsun fikrini her yerde her şekilde beyan edebilir. Bu forumda olabilir bir canlı yayın da olabilir bir köşe başı sohbeti de olabilir. Belki düşüncenizde haklı olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz ama kendinizle çekiliyorsunuz.

Eğer Cumhuriyet ülkesiyiz diyorsanız sizin yaptığınız şu an negatif ayrımcılık. Biz bu ülkede birden fazla etnik köken ile birlikte yaşıyorsak bu arkadaşta ister "Yobaz" ister "Nazizst" olsun fikrini her yerde her şekilde beyan edebilir. Bu forumda olabilir bir canlı yayın da olabilir bir köşe başı sohbeti de olabilir. Belki düşüncenizde haklı olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz ama kendinizle çekiliyorsunuz.
1) Peki o zaman; Atapıt ingiliz ajanı bir hain idi. İngilizler karış karış işgal etse dahi kaldıramayacakları halifeliği ve şeriatı keMAL paşa bir gecede kaldırdı.
(Bu mesaj bir ironidir. Yobaz taklidi yaptım.)

Son düzenleme:
Madem bu ülkede düşüncelerimizi belirtmekte, fikirlerimizi söylemekte özgürüz, o zaman fikirlerimizi eyleme dökerek de tepkimizi göstermekte özgür olmamız gerekiyor değil mi? O zaman neden bire olayın içinde "eylem" kelimesi geçtiği zaman olay bir anda "terör propagandası" adını alıyor? Bize vaad edilen bu fakat elimizde olan ney? Hiçbir şey! Yani bu ülke hiç de sizin anlattığınız gibi düşüncelerimizi söylemekte özgür olduğumuz bir ülke değil. Artık hayal dünyasında yaşamayı bırakmalıyız bence.

1) Peki o zaman; Atapıt ingiliz ajanı bir hain idi. İngilizler karış karış işgal etse dahi kaldıramayacakları halifeliği ve şeriatı keMAL paşa bir gecede kaldırdı.
Tabi ki düşüncene saygı duyarım istediğin gibi düşünebilirsin. Benim görevim de sana durumum aslına anlatmak, ki nasıl anlatacağımı biliyorsun kelimelere dökmeye gerek yok. Biraz önce yaptığın gibi herkes düşüncesinde özgür.

Bir fikir nefret suçuna girmediği müddetçe özgürdür.
Nazizim, şeriat ve türevlerinde başka bir ırk/din vs. toplumları aşağlayıp kendini yüceltmeye dayanır.
Yahudiler/gayrimüslümler vs. aşağı sınıf olur.

Madem bu ülkede düşüncelerimizi belirtmekte, fikirlerimizi söylemekte özgürüz, o zaman fikirlerimizi eyleme dökerek de tepkimizi göstermekte özgür olmamız gerekiyor değil mi? O zaman neden bire olayın içinde "eylem" kelimesi geçtiği zaman olay bir anda "terör propagandası" adını alıyor? Bize vaad edilen bu fakat elimizde olan ney? Hiçbir şey! Yani bu ülke hiç de sizin anlattığınız gibi düşüncelerimizi söylemekte özgür olduğumuz bir ülke değil. Artık hayal dünyasında yaşamayı bırakmalıyız bence.
Düşünce benim ya da herhangi başka birisinin özgürlüğünü kısıtlaması ya da yaşam haklarından mahrum etmez. Örnek olarak ben sürekli birisini öldürmeyi düşünebilirim ama ben bunu eyleme geçirmeden hiç bir şekilde bir suç işlemiş ya da kişiyi özgürlüğünden mahrum bırakmış olmam. Buna düşünce özgürlüğü deniliyor. Fakat ben öldürmeyi düşündüğüm kişiyi bir yerde sıkıştırıp öldürmek için eyleme geçtiğimiz zaman özgürlüğünü kısıtlamış yaşam hakkından mahrum bırakmış oluyorum. Bu da suç demektir. Umarım açıklayıcı şekilde anlatmışımdır

Tabi ki düşüncene saygı duyarım istediğin gibi düşünebilirsin. Benim görevim de sana durumum aslına anlatmak, ki nasıl anlatacağımı biliyorsun kelimelere dökmeye gerek yok. Biraz önce yaptığın gibi herkes düşüncesinde özgür.
Kardeş ironi yaptım. Ancak ben senin, şuan kurucu liderini hor görüyorum ve saygı duyuyorsun bu tezata.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı