Sol sırt ağrısı

Hank J Wimbleton

Hectopat
Merhaba. Bir ara sol göğsüm acıyordu bayağı artık çok azaldı. Geçen bir gün sol koluma ağrı girdi. İnternette kalp krizi belirtisi diyordu. Bugün kol ağrısı yok göğüs agrısı 2 kere oldu ama önce solda sonra sağda oldu. Yani kalple ilgili değil bence. Şimdi de sol sırtım ağrıyor. Aileme acile gidelim dedim abartma dediler. 13'ünde kalp doktoruna gideceğim. Sizce sıkıntılı durum var mı? Ağırlık sporu ile uğraşıyorum.

Merhaba. Bir ara sol göğsüm acıyordu bayağı artık çok azaldı. Geçen bir gün sol koluma ağrı girdi. İnternette kalp krizi belirtisi diyordu. Bugün kol ağrısı yok göğüs agrısı 2 kere oldu ama önce solda sonra sağda oldu. Yani kalple ilgili değil bence. Şimdi de sol sırtım ağrıyor. Aileme acile gidelim dedim abartma dediler. 13'ünde kalp doktoruna gideceğim. Sizce sıkıntılı durum var mı? Ağırlık sporu ile uğraşıyorum.

Hocam öncelikle internetteki sağlık bilgilerine inanmayın abartıyor hepsini. Bünye bazen fazla ağırlığı kabul edemiyor ısınma hareketlerini biraz arttırın. Aileyi dinlemeyip bir acile görünmenizde fayda var bence eğer çok fazla ağrınız varsa. Fazla ağırlık kaldırdığınızdandır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle internetteki sağlık bilgilerine inanmayın abartıyor hepsini. Bünye bazen fazla ağırlığı kabul edemiyor biraz ara vermenizi öneririm. Aileyi dinlemeyip bir acile görünmenizde fayda var bence eğer çok fazla ağrınız varsa. Fazla ağırlıktandır diye düşünüyorum
Preworkout veya aşırı kafein kullanımından kaçın kullanıyorsan.
Ek olarak çok zorlama kendini.
Bunları yapıyorsan da yapmıyorsan da önemli bir şey yoktur. Lâkin özellikle preworkout veya aşırı kafeini şimdiden kesmen iyi olacaktır uzun süreli kullanımda kalp çarpıntısı ve türevi rahatsızlıklar üretebilir.

Haricinee bu yaşlarda arada bir gelen kalp çarpıntısı, kemik, eklem, kas ve kıkırdak, göğüs bölgesi (özellikle göğüs ucu) ağrıları, normaldir. Paniklemeyi gerektirecek bir durum yok. Vücut yapılanıyor yavaş yavaş. 1 seneye falan hepsi biter. Ağrılar da ayda 4 5 kere bi artar sonra geçer.

Geri
Yukarı