SoloQ için tavsiyeler.

• Konuyu başlatan Silinen üye 266150
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B
S

Silinen üye 266150

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba öncelikle LoL hesabımı bırakmak istiyorum sizler analiz edin diye. SoloQ'da basit ve güçlü şampiyonlar tercih ediyorum. Bu şampiyonlar Darius, Morde, Garen gibi hem basit kiti olan hemde oyuna uyarlaması zor olmayan şampiyonlar tercih ediyorum. Ancak koridorumdaki adamı ezmeme rağmen oyunu tasiyamiyorum. Bunu asla yapamıyorum neyi eksik yaptığımı bilmiyorum. Gerçekten oyunları taşımak çok zor geliyor. Gold'a bile çıkamadım yanımda bir duom var şimdi onunla beraber deniyoruz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
SoloQ için tavsiye mi istiyorsun? Oynama :) Şaka bir yana taşıma potansiyeli yüksek şampiyon oynamanı tavsiye ederim. Ya da birkaç arkadaş daha bulup Flex kasmaya başla.

Top şuanda bence boş lane. Takıma faydanın olması için sürekli movelemen lazım (veya Gnar gibi TF'lerde iş yapacak çarlar alman lazım). Eğer arkadaşın mid oynayabiliyorsa o mide sen jungleye geç. O şekilde daha kolay olur.

Oynadığınız karakterler kötü o yüzden, koridoru kazanmanız bir etki etmeyecek. Talon, Katarina gibi her yere giden ve orada herkesi kesen karakterler oynamanız lazım, en azından Silver liginde.

Bir de iyi oynamak lazım, o biraz zor

Top lane oynamayın, manyak olursunuz ben size söyleyeyim. Top lane mainim.

Farmını geliştirmelisin. Takımını taşıyabilmek için TP almalısın. Mesela bot lane gank yediğinde atarsan birden takımını çok öne geçirebilirsin. Darius oynuyorsan laneyi kazanmalısın. Kule falan aldıktan sonra gezmeye başlarsın. Malphite aşırı güçlü şuan. Lane kaybetmiyor kolay kolay. Çok rahat maç taşıyabilirsin takımında oynamayı bilen 1-2 kişi varsa. Senin laneyi kazanman takımını öne geçirmiyor bu yüzden aldığın her killi takımın için avantaja dönüştürmeye çalış. Metayı takip etmeden bu oyunda bir yere varılmaz. Güçlü heroları oynayın. Objektiflere teleportunuzu saklayın. Bunları yaptıktan sonra da kazanmadıysanız zaten o maç kazanılmaz yani.

Ya hepinize çok teşekkürler. Mid LAN'e oynamayı sevmiyorum duom ile genelde mid, top oynuyoruz. Lig berbat hocam bota Deep ward at diyorum adam ward atmıyor TP bakacağım diyorum yok. Ancak bende iyi değilim iyi olsam bu adamları taşımam gerekir değil mi?

Ya hepinize çok teşekkürler. Mid LAN'e oynamayı sevmiyorum duom ile genelde mid, top oynuyoruz. Lig berbat hocam bota Deep ward at diyorum adam ward atmıyor TP bakacağım diyorum yok. Ancak bende iyi değilim iyi olsam bu adamları taşımam gerekir değil mi?
Öyle düşünmeyin. Ben kaç tane turnuva oynadım, karşıma gelen Diamond adamlara jungleda oyun oynatmadım ama hep goldda takılı kaldım. Uğraşmıyorum artık lig kasmaya. Bir anlamı yok çünkü. Çok iyi oynasam da adamlar saçma sapan oynuyor. Laf bile anlatamıyorsun. Çok takmayın kafanıza. Şans işi.

Öyle düşünmeyin. Ben kaç tane turnuva oynadım, karşıma gelen Diamond adamlara jungleda oyun oynatmadım ama hep goldda takılı kaldım. Uğraşmıyorum artık lig kasmaya. Bir anlamı yok çünkü. Çok iyi oynasam da adamlar saçma sapan oynuyor. Laf bile anlatamıyorsun. Çok takmayın kafanıza. Şans işi.
Hocam çok gücüme gidiyorum 0/10 olan TOP lane'in oyunu kazanması. Ben geri düşünce koşup koşup ölmüyorum. Adamın benden güçlü olduğunu kabullenip dikaktli oynuyorum. Darius varsa gidip çalıya kafa atmıyorum. En kötü 0/3 oluyorum. Bu adamların oyun alması bana adil gelmiyor.

Geri
Yukarı