Soluk borusunda objeyle yaşanabilir mi?

clarkberk

Hectopat
Arkadaşlar et yiyordum sonra tuhaf bir şey oldu ama sonra yuttuğumu hatırlıyorum. Sonra hiçbir şey olmadı öksürme nefes daralması falan. Bu olayın olması aklıma bu soruyu getirdi: Akciğerimizde veya soluk borumuzda bir obje ile yaşayabilir miyiz?

Soluk borusunda objeyle yaşanabilir. Bunun örnekleri internette mevcut ve ciddi sorunlara yol açabilir ama büyük bir şeyse zaten öksürme refleksi devreye girer. Antep fıstığı kabuğu küçük besin maddeleri kalabilir. Sen şüpheleniyorsan bir doktora görünmeni tavsiye ederim.

Arkadaşlar et yiyordum sonra tuhaf bir şey oldu ama sonra yuttuğumu hatırlıyorum. Sonra hiçbir şey olmadı öksürme nefes daralması falan. Bu olayın olması aklıma bu soruyu getirdi: Akciğerimizde veya soluk borumuzda bir obje ile yaşayabilir miyiz?
Bende bir kere çikolata yerken parçası kalmıştı ve hissediyordum da ama ilerleyen günlerde kendi kendine yok oldu.

Soluk borusunda objeyle yaşanabilir. Bunun örnekleri internette mevcut ve ciddi sorunlara yol açabilir ama büyük bir şeyse zaten öksürme refleksi devreye girer. Antep fıstığı kabuğu küçük besin maddeleri kalabilir. Sen şüpheleniyorsan bir doktora görünmeni tavsiye ederim.
Gece gece korktum şimdi. ☹️

@clarkberk soluk borusunda kalan en ama en ufak bir parça bile ciddi enfeksiyona sebebiyet verir o yüzden yemek yerken iyice çiğneyerek dikkatli yemek lazım.
Ben zaten gereğinden fazla çiğniyorum.
Korkutmak için değil ama "3 ay boyunca soluk borusunda antep fıstığı kabuğu kalmış çocuğun kurtuluşu" şeklinde haberler hatırlıyorum.Eğer gerçekten şüpheleniyorsan git görün.Akciğerler için büyük risk çünkü.
Doktora gitmek için babama söylemelimiyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı