Son 2 ayda LGS'ye çalışılır mı?

Spil3xx

Picopat
Yer
Türkiye/Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X/Anakart:Asus ROG STRIX B550-F GAMING/Ekran Kartı: Palit RTX 3080Ti OC 16 GB/Depolama: NVMe M.2 SSD 1Tb/Ram: Adata XPG lancher DDr5
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ruhsal ve psikolojik açıdan kötüyüm ve 8. sınıfım. Biliyorsunuz ki LGS'ye son 2 ay kaldı. Her şeyi bir kenara koyup sınava çalışmaya başlayacağım. Anneme deyince de 2 ay kaldı, artık neyine çalışacaksın diyor ve öz güvenimi kaybetmeme neden oluyor. Sizce son 2 ay LGS'ye çalışılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
26 yaşındayım, 8. sınıfta SBS sınavının sonuncusuna girerken(biz her sene sonu sınava giriyorduk) sınava girmeden önce bir Fen notumu sınav belgemin arasında buldum ve sınava girmeden önce okuyup çöpe attım. Gerçekten konusunu hatırlamıyorum ama o okuduğum şeyin aynısı direkt sınavda çıkmıştı. Kısaca son dakikaya kadar çalışılır ve faydası görülür. Hadi diyelim çalıştınız ve düzgün bir yer kazanmadınız en azından elinizden geleni yapmış olursunuz ve çalışma alışkanlığı edineceğiniz için lisede işiniz daha kolay olur. Ha keşke daha erken başlasaydınız orası ayrı.

Arkadaşlar ruhsal ve psikolojik açıdan kötüyüm ve 8. sınıfım. Biliyorsunuz ki LGS'ye son 2 ay kaldı. Her şeyi bir kenara koyup sınava çalışmaya başlayacağım. Anneme deyince de 2 ay kaldı, artık neyine çalışacaksın diyor ve öz güvenimi kaybetmeme neden oluyor. Sizce son 2 ay LGS'ye çalışılır mı?
Eğer hiç çalışmayıp pişman olmak istemiyorsan elbette çalışılır. Öte yandan bu sınav sürecinde bazı şeyleri daha arkaplana atman gerekiyor psikolojik olarak. Geleceğine büyük ölçüde etkisi olacak bir sınav.

2 ay koca bir zaman. Çalıştığınız zaman su gibi akar gider. Çalışıp kötü puan yapmanız asla sorun değildir. Önemli olan kendi iyiliğiniz.
Ailem eğer kötü bir lise gelirse beni okuldan alacağını, eğer öyleyse olursa bende canıma kıyarım. Ciddiyim bu konuda.

26 yaşındayım, 8. sınıfta SBS sınavının sonuncusuna girerken(biz her sene sonu sınava giriyorduk) sınava girmeden önce bir Fen notumu sınav belgemin arasında buldum ve sınava girmeden önce okuyup çöpe attım. Gerçekten konusunu hatırlamıyorum ama o okuduğum şeyin aynısı direkt sınavda çıkmıştı. Kısaca son dakikaya kadar çalışılır ve faydası görülür. Hadi diyelim çalıştınız ve düzgün bir yer kazanmadınız en azından elinizden geleni yapmış olursunuz ve çalışma alışkanlığı edineceğiniz için lisede işiniz daha kolay olur. Ha keşke daha erken başlasaydınız orası ayrı.
Hocam bu sene başımdan öyle olaylar geçti bilemezsiniz. Hocalar mı deseniz, hocaların durduk yere beni aşağılayıp rencide mi etmesi deseniz, ne varsa artık. Bende sıkıldım artık yeter.

Geri
Yukarı