Son dakika Elazığ'da gece yarısı deprem

1681951878338.png

Derinliğe 11 demişsiniz ama burada 5 yazıyor. Sanırım bir hata oldu.

Elazığ/Sivrice ilçesi Alıncık köyü'nde Saat 1.44 de, AFAD'dan açıklanan verilere göre 4.6 büyüklüğünde 11 kilometre derinlikte deprem meydana geldi. Elazığ valisi yaptığı açıklamada şu ana kadar olumsuz bir durum olmadığını belirtti. Elazığ'da gece yarısı neredeyse uyanmayan kalmadı, halk sokaklara döküldü. Bildiğiniz üzere Elazığ 2020 depreminden beri gerek artçılar gerek Kahramanmaraş depremlerinden etkinen il olmuştu. 11. Il olarak afet bölgesi ilan edilen Elazığ'da binlerce hasarlı yapı bulunuyor.
Son Bilgiler geliyor;
Elazığ/Merkez Kültür Mahallesi Vali Fahribey Caddesi'nde daha önce ağır hasarlı olduğu için boşaltılan 2 bloklu 4 katlı binadan, 4.6 büyüklüğündeki depremin ardından ses geldiğini duyanlar 112 Çağrı Merkezi'ni arayarak durumu bildirdi. İhbar üzerine sevk edilen polis ekipleri, binanın etrafını güvenlik şeridi ile kapatarak önlem aldı.

Not, şahsi yorumum; 4.6 gibi hissedilmedi, en az 5.5'in üstü zannedildi. Ben artçı bir deprem olduğunu düşünmüyorum. Yorumlarını bekliyorum.

Evet bende Elazığdayım kötü sallandı ama endişelenecek bir durum yok alıştık artık.

Geri
Yukarı