Son dönemlerde rap müzik neden bu kadar çok dinleniyor?

Hiphop kültürüne hakim bir insanım. Pop denen lanet şey olmasında ne olursan ol gel yani. Türk Sanat Müziğinden Rock Müziğe her şeyi dinlerim ama şu pop müziği kulağıma ucundan değse bile midem bulanıyor.
Dinlediğim ve beğendiğim birkaç parça var. Özellikle Ceza bu türden gözdelerim arasında. Ama YouTube konumunu değiştirsem de 6ix9ine diye garip bir herif var, hep trendlerde. İnsanlar bunun neresine bu kadar bağlanabiliyor ki?

Bir rock dinleyicisi olarak rap şarkılarının %95'ini sevmiyorum. Fakat sevdiğim rap şarkıları da var tabi ki. Rap kısmına çok seçiciyim. Rock olarak ise İngilizce ve Türkçe ayırt etmeksizin dinlerim.

Bence rap müziğinin fazla dinlenmesinin sebebi insanların rock müziğini tam tanıyamamış olmalarından kaynaklanıyor.

Bir rock dinleyicisi olarak rap şarkılarının %95'ini sevmiyorum. Fakat sevdiğim rap şarkıları da var tabi ki. Rap kısmına çok seçiciyim. Rock olarak ise İngilizce ve Türkçe ayırt etmeksizin dinlerim.

Bence rap müziğinin fazla dinlenmesinin sebebi insanların rock müziğini tam tanıyamamış olmalarından kaynaklanıyor.
Aşk101'de tanıdılar da ne oldu? Bence bu zevk meselesi ya da bilemiyorum insanlar koyun sürüsü gibi birbirlerini taklit ediyor. Gerçek dinleyicisine saygı duyarım her zaman ama iki gün önce duyup da abi rap çok iyi ya diyen birisini de ciddiye alamam.

Dinlediğim ve beğendiğim birkaç parça var. Özellikle Ceza bu türden gözdelerim arasında. Ama YouTube konumunu değiştirsem de 6ix9ine diye garip bir herif var, hep trendlerde. İnsanlar bunun neresine bu kadar bağlanabiliyor ki?
O müziği için değil de yaşadığı olaylardan dolayı böyle çok gündemde ve dış görünüşü de, tarzı da gerçekten dikkat çekici. Müziği ise tartışılır kimine göre çöp kimine göre iyi.

Dizi bence şu anki gözlemlediğim Türk yapımlarından bin kat daha iyiydi :D
Bkz. Sana puanım 10 üzerinden 7.3.
Türkiye'de hocayla sevişirken yakalandıktan sonra okulda durmaya devam etmek epey bir saçmaydı. 🙂
O müziği için değil de yaşadığı olaylardan dolayı böyle çok gündemde ve dış görünüşü de, tarzı da gerçekten dikkat çekici. Müziği ise tartışılır kimine göre çöp kimine göre iyi.
Aynı bir zamanlar metal ve rock müziğin uçması gibi denilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı