Son kullanma tarihi geçmiş ilaç içilir mi?

İlaçlar inorganik maddeler, mikroorganizma ve mantarlar, bitkiler ve hayvanlar gibi doğal kaynaklardan veya sentetik olarak elde edilir. Tarihi geçmiş ise o ilacın hiçbir özelliği kalmaz ve aksine vücudunuzun dengesini bozup havale geçirmenize sebep olabilir. Kesinlikle içmemelisiniz.

Başınızı sıcak bir suyla yıkayın ya da sıcak suyu başınıza dökün. Banyoya girin ve şofben üzerinden ortalama 30-35 derecelik bir su ile başınızı kısa bir süre yıkayın. Ateşinizi alacaktır. Sakın soğuk su değdirmeyin. Ayrıca ilacı da içmeyin. Geçmiş olsun.

Soğuk su ateşin daha çok yayılmasına sebep olur. Damarları gevşetir ve ateş daha hızlı yayılır. Soğuk ıslak bez çözüm değildir. Sıcak su daha iyi gelir. @Silinen üye'de sanırım soğuk su ile düşeceğini düşünüyor.

Bende ateşlenmiştim hastahanede vücuduma soğuk ıslak bez sürmüşlerdi fazla geçmedi ondan sonra serum yemiştim.

Soğuk su ateşin daha çok yayılmasına sebep olur. Damarları gevşetir ve ateş daha hızlı yayılır. Soğuk ıslak bez çözüm değildir. Sıcak su daha iyi gelir. @Silinen üye'de sanırım soğuk su ile düşeceğini düşünüyor.

Soğuk su ile demedim sirkeli bez ile dedim mikrobu kırar ve ayrıca soğuk olması daha iyi olur ateşi var.
Adam zaten yanıyor soğuk bez ve sirekli bez ile yapacaksın.

Geri
Yukarı