Son kullanma tarihi geçmiş ilaç içilir mi?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Bugün itibarıyla ciddi ateşim çıktı. Başlarda 37.5'lerdeydi şu an 39'larda. Muhtemelen 40'lara kadar yolu var. Öksürüyorum ve başım dönüyor. Babam bana nurofen hapı verdi ama son kullanma tarihi haziran 2021 diyor? İçsem ölür müyüm? Yoksa gerçekten bunlar para almak için bir taktik mi yani son kullanma tarihleri? Bazı kaynaklarda 40 yıl durmuş bir ilacın bile tam potansiyel işlev gösterdiği ile ilgili makaleler okumuştum. Acil doğru bilgi almak istiyorum sizden. Son kullanma tarihi geçmiş ilaç içeniniz var mı aralarınızda? :(

İçmemelisin. İnan bu iş tarihi geçmiş Eker ayrana benzemez. İlaç sektöründe bu kontroller çok daha sıkıdır. Haziran 2021 diyorsun üstelik, çok geçmiş. Nurofen en kolay temin edilebilen ilaç. Nöbetçi eczaneden bir aile yakınınız alıp gelse iyi olur.

Bu işler şakaya gelmez. O ilacı tüketmenizi önermiyorum.

Merhaba. Bugün itibarıyla ciddi ateşim çıktı. Başlarda 37.5'lerdeydi şu an 39'larda. Muhtemelen 40'lara kadar yolu var. Öksürüyorum ve başım dönüyor. Babam bana nurofen hapı verdi ama son kullanma tarihi haziran 2021 diyor? İçsem ölür müyüm? Yoksa gerçekten bunlar para almak için bir taktik mi yani son kullanma tarihleri? Bazı kaynaklarda 40 yıl durmuş bir ilacın bile tam potansiyel işlev gösterdiği ile ilgili makaleler okumuştum. Acil doğru bilgi almak istiyorum sizden. Son kullanma tarihi geçmiş ilaç içeniniz var mı aralarınızda? :(

Tarihi geçmiş hocam içmeyin direk ailenizle beraber hastaneye gidin doktor ilaç yazdığında onları alıp için geçmiş olsun.

Babam bir şey olmaz diyor. Son kullanma tarihi durumu oyun diyor para kazanmak için böyle yalan uyduruyor ilaç şirketleri diyor? [Bazı uygunsuz kısımlar kaldırıldı] :(
İçmiş gibi yapın, atın bir yere. Her türlü o ilacı içmekten iyidir.

Geri
Yukarı