Son sene açığa geçmek mantıklı mı?

Wcan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Şu anda 11. sınıf öğrencisiyim. 12. sınıfı açıkta okuyarak o sırada dershaneye gitmek istiyorum. Okul dersleri beni bunalttı ve okulda olduğum zaman ders çalışmaya vaktim kalmıyor. Son sene böyle bir şey yaparak üniversite sınavına odaklanmak istiyorum.

Sizce mantıklı mı? Bana avantaj sağlar mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Boşuna lise diplomanı yakıp açık lise mezunu olmana ne gerek var? Okulla birlikte sınav hazırlığına da devam edebilirsin. Çok olmadı sınava bir sene daha hazırlanırsın, sana çok bir şey kaybettirmez.
Açık Lise ve normal Lise arasında bir fark yok. İkisi de sana aynı avantajları sağlıyor. MEB bunu açıklamış.

Ne gibi avantajlar mesela?

Hiç kimse senin hangi liseden mezun olduğuna bakmıyor. Gram önemi yok.

Arkadaşlar selam. Şu anda 11. sınıf öğrencisiyim. 12. sınıfı açıkta okuyarak o sırada dershaneye gitmek istiyorum. Okul dersleri beni bunalttı ve okulda olduğum zaman ders çalışmaya vaktim kalmıyor. Son sene böyle bir şey yaparak üniversite sınavına odaklanmak istiyorum.

Sizce mantıklı mı? Bana avantaj sağlar mı? Şimdiden teşekkürler.

Planlı programlı yaşıyorsan açığa geçmen çok daha mantıklı. Lisede 2 yıllık eğitimi 4 yılda veriyorlar. Büyük zaman kazanırsın düzgün derslerine çalıştığın sürece tabi.

Ne gibi avantajlar mesela?
Normal anadolu lisesi diploması sana ne sağlıyorsa onun aynısını.
Hiç kimse senin hangi liseden mezun olduğuna bakmıyor. Gram önemi yok.

Planlı programlı yaşıyorsan açığa geçmen çok daha mantıklı. Lisede 2 yıllık eğitimi 4 yılda veriyorlar. Büyük zaman kazanırsın düzgün derslerine çalıştığın sürece tabi.
Aynen. Dershaneyle birlikte başarabileceğimi düşünüyorum. Zaten pc bozuldu 2,5 yıldır falan pc den oyun da oynamadım. Beni içine çekecek ve derslerden alı koyacak pek bir şey yok instagram ve youtube dışında. Onlara karşı da kendi irademi kullanırsam başarırım. Çok teşekkürler.

Hocam meslek lisesi değil iseniz hiçbir şey fark etmiyor normal diploma, ancak meslek lisesi olursanız bir meslek dalında mezun da oluyorsunuz artı olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı