Son sene açığa geçmek mantıklı mı?

@scopeeee öncelikle yaşın bir önemi yok ve o yollardan zaten kendim de geçtim. İstediğim meslek olan öğretmenliği yapıyorum, yaş konusunda ne olursa olsun ön yargıyla yaklaşmanız doğru değil ve sistemden bir haber olup yorum yapmanız da doğru değil. Madem yaş konusu geçti, söyleyeyim. O kadar büyük değilim ama 27 yaşındayım, bu sene 28 olacağım.

Milletin ne umutla bu sınava hazırlandığını, ailelerin ne emek döktüğünü çok iyi bilirim. O lise diploması dediğiniz diplomanın artık bir önemi de yok. Bilin istedim, artık lise mezunu olmanın bir olayı bile kalmadı. Çünkü herkes lise mezunu :) Sistemi ve okulların niteliğini o kadar düşürdüler yani.

@scopeeee öncelikle yaşın bir önemi yok ve o yollardan zaten kendim de geçtim. İstediğim meslek olan öğretmenliği yapıyorum, yaş konusunda ne olursa olsun ön yargıyla yaklaşmanız doğru değil ve sistemden bir haber olup yorum yapmanız da doğru değil. Madem yaş konusu geçti, söyleyeyim. O kadar büyük değilim ama 27 yaşındayım, bu sene 28 olacağım.

Milletin ne umutla bu sınava hazırlandığını, ailelerin ne emek döktüğünü çok iyi bilirim. O lise diploması dediğiniz diplomanın artık bir önemi de yok. Bilin istedim, artık lise mezunu olmanın bir olayı bile kalmadı. Çünkü herkes lise mezunu :) Sistemi ve okulların niteliğini o kadar düşürdüler yani.

Doğru, lise, ilkokul gibi bir şey artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde aşırı derecede planlı programlı çalışabilecekseniz geçmenizi tavsiye ederim. Ama şu da önemli bir husus okulunuzun verdiği eğitimin kalitesi nasıl. Eğer ki gerçekten iyi bir eğitim veriliyorsa geçmeyebilirsiniz. Çünkü AYT'nin öğrenmesi en uzun uğraş gerektiren konuları bence 12. sınıfta ve çoğu dershane bu konuları gereğinden fazla hızlı anlatıyor.

Milletin ne umutla bu sınava hazırlandığını, ailelerin ne emek döktüğünü çok iyi bilirim. O lise diploması dediğiniz diplomanın artık bir önemi de yok. Bilin istedim, artık lise mezunu olmanın bir olayı bile kalmadı. Çünkü herkes lise mezunu :)

Sanırım ön yargı ile yaklaştığınız için yaş konusunu yanlış anlayan sizsiniz. :) Ben sizin kaç yaşında olduğunuzu sormadım. Yaşın küçük ne bilirsin bu işleri gibi bir yaklaşımda da bulunmadım. Senin için söylemesi kolay diye bir tavırla bana geldiğiniz için çok daha zor yollardan geçtiğimi ve söylemesi kolay olmadığını belirtmek için girdim o konuya. Ama görüyorum ki hala beni yargılıyorsunuz. Sistemden haberiniz yok, bilmenizi isterim gibi üst perde konuşmalara devam ediyorsunuz. Hangi liseden mezun olunduğunun(eğer çok çok iyi bir lise değilse) iş hayatında çok fazla önem taşımadığını ben de biliyorum. Benim söylemek istediğim başka bir şeydi.
Neyse konuyu daha fazla kişisel tartışmaya dönüştürmeye gerek yok. Kardeşimiz bir tavsiye istemiş, görenler de düşüncelerini yazmış zaten.

Geri
Yukarı