Son sene açığa geçmek mantıklı mı?

Örnek ben meslek lisesine gittim ancak adalet bölümünü seçtim bin pişmanım, dersler çok zor ve mezun olunca iş yeri açma belgesi veriyorlar ya hocaya sordum hocam ben ne gibi yer açacağım hoca yüzüme baktı güldü yani bende açığa gidebilirim çünkü mantıklı bir sonu yok benim için.

Örnek ben meslek lisesine gittim ancak adalet bölümünü seçtim bin pişmanım, dersler çok zor ve mezun olunca iş yeri açma belgesi veriyorlar ya hocaya sordum hocam ben ne gibi yer açacağım hoca yüzüme baktı güldü yani bende açığa gidebilirim çünkü mantıklı bir sonu yok benim için.
Üzüldüm

Boşuna lise diplomanı yakıp açık lise mezunu olmana ne gerek var?
Açık lise mezunu olunca da bir şey değişmiyor :)
Çok olmadı sınava bir sene daha hazırlanırsın.
Demesi ne kadar kolay ama değil mi? Milleti yanlış yönlendirmeyin, okulla boşa vakit kaybedeceğine deli gibi çalışıp bir sene şansını dener. Baktı ki sıralaması istediği gelmedi, ikinci sene daha iyi çalışır. Daha iyi bir sıralama yapar.
Sana çok bir şey kaybettirmez.
Çok şey kaybettirir.

Açık lise mezunu olunca da bir şey değişmiyor :)

Demesi ne kadar kolay ama değil mi? Milleti yanlış yönlendirmeyin, okulla boşa vakit kaybedeceğine deli gibi çalışıp bir sene şansını dener. Baktı ki sıralaması istediği gelmedi, ikinci sene daha iyi çalışır. Daha iyi bir sıralama yapar.

Çok şey kaybettirir.

Kimseyi yönlendirdiğim falan yok arkadaşım. Kendisinden yaklaşık 15-16 yaş büyük biri olarak düşündüklerimi yazdım. Ben zaten bu yollardan geçmişim, bunlardan çok zor kararlar vermişim o yüzden hiçbir şeyi söylemesi kolay değil merak etme.

Üniversite sınavı için kendine zaman ayırman mantıklı. Geçebilirsin daha çok zamanın olur ama dersleri boşlarsan açıktayım yarın çalışırım falan diye bütün emeklerin gider.

Arkadaşlar selam. Şu anda 11. sınıf öğrencisiyim. 12. sınıfı açıkta okuyarak o sırada dershaneye gitmek istiyorum. Okul dersleri beni bunalttı ve okulda olduğum zaman ders çalışmaya vaktim kalmıyor. Son sene böyle bir şey yaparak üniversite sınavına odaklanmak istiyorum.

Sizce mantıklı mı? Bana avantaj sağlar mı? Şimdiden teşekkürler.

Hocam sınavlarının daha zor olduğunu biliyorum. Eğer okula gitmeyi pek istemiyorsanız mantıklı.

Hangi lisede okursan oku meslek Anadolu düz lise hangisi olursa olsun bence direk açıga geç ben şu gün olmuş üniversiteyi bitirecegim 2 ay sonra hala pişmanım çünkü bu zamanda hangi lisede okudun demiyorlar lise önemini kaybetti hangi üniversitede okudun diyorlar. Liseler ögrencilere değer vermiyor hele ki son sene. Direk terettütsüz açıga geç mezuna kalmış gibi dershaneye yazıl ya da YouTube benim hocam kanalı var oradan çalış veya başka kanallar var. Çalış üniversite sınavına okuldan daha çok yardımcı olur. Açıktan da liseyi bitirirsin. Normal lisede olanlar lise biter üniversite sınavına girerler bir yer kazanamazlar sen kazanırsın. Ama bence açık lise en mantıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı