Son zamanlarda artan moderatör hataları

Bu tarz vakalar son zamanlarda arttı. Dediğim gibi bu forumda tek sıkıntı yaşayan son zamanlarda ben değilim. Kesinlikle bir şey olması gerekiyor.

Hiçbir şey olmaz forum taş devrinden kalma. Yanlış bilgiyse bilgi olabilir. En fazla raporlanır silinir veya doğrusu yazılır. Yanlış bilgi verdi diye ban nedir? Günümüzde bir insanın ağzını kapatmak gibi bir şey. Bu foruma kimse ak kaşık olarak gelmiyor zaten yanlış doğru öğreniyoruz işte. Yine başka bir örnek vereyim forumdan zamanında araştırarak SU650 almıştım. Herkes nasıl öneriyor ama bilmediğim daha yeni yeni türeyen SSD'nin kronik sorunlu olmasıydı. Yani iyi diyen 50 konu varsa kronik sorunlu diyen 3-4 konu vardı. Sence hangisi daha görülürdür? Benim de elimde patladı SSD. Allah bilir hala o iyi denilen konular forumda silinmemiştir. Forumun kendisinde bile hatalı bilgi var.

Hiçbir şey olmaz forum taş devrinden kalma. Yanlış bilgiyse bilgi olabilir. En fazla raporlanır silinir veya doğrusu yazılır. Yanlış bilgi verdi diye ban nedir? Günümüzde bir insanın ağzını kapatmak gibi bir şey. Bu foruma kimse ak kaşık olarak gelmiyor zaten yanlış doğru öğreniyoruz işte. Yine başka bir örnek vereyim forumdan zamanında araştırarak SU650 almıştım. Herkes nasıl öneriyor ama bilmediğim daha yeni yeni türeyen SSD'nin kronik sorunlu olmasıydı. Yani iyi diyen 50 konu varsa kronik sorunlu diyen 3-4 konu vardı. Sence hangisi daha görülürdür? Benim de elimde patladı SSD. Allah bilir hala o iyi denilen konular forumda silinmemiştir. Forumun kendisinde bile hatalı bilgi var.

Ben moderatörlerin acemiliğinden kaynaklı diye düşünüyorum. Son zamanlarda tek şikayet eden ben olsam eyvallah ama sadece şikayet eden ben değilim.

Çoluk çocuğu mod yaparlarsa olacağı bu. Saçma sapan konuları onaylıyorlar, konu kirliliği olmasın diye bisiklet konusu içinde ayrı bilgi veriyorum onu silip ceza veriyorlar ama her gün aynı konudan 5 tane açılmasına izin veriyorlar. Kalitede düşüş var.
Gerçekten aynı konuların açılmasından da gına geldi artık. Cezalar zaten katı bir şekilde veriliyor ama aynı konular neden onaylanıyor?

Merhaba. Böyle bir konu aslında açmayı planlamıyordum. Ama dün yaşadığım sorundan sonra artık gına geldi. En az 5 tane uyarım haksız uyarılar ve çok umursamadım. Ama dün yediğim uyarıdan sonra artık anlayana anladığı gibi cevap vereceğim. Google Play Store güvenilir midir? Konusundaki yanlış bilgi olarak paylaşılmasına sinirim bozuldu ve birkaç kişide beni savundu. Yanlış bilgi ise Play Store'dan bir şey olmaz. Google'ın kendi yazısın ıda okuyabilirsiniz bin bir türlü testten geçiriyor adamlar. Zararlı yazılım olma ihtimali imkansız eğer hacklenme gibi bir durum olmazsa. Bana uyarı verildiği zaman ise araştırarak yazın denmiş. Buna asıl çok güldüm. 2 dakika araştırmayla Play Store'un güvenilir olduğunu görebilirsiniz. Ben açıkçası beni raporlayan adminin ya bilgisiz, ya acemi ya da APK ile Google Play Store'u bilmediğini ya da hep App Store kullandığını düşünüyorum. Burada dedelerimize 8-9 yaşındaki çocuklara sorsak Google Play Store'un güvenilir olduğunu bilebilirler.

Şimdi bazıları gelebilir bunu neden çok takıyorsun diye. Beni bilen bilir bu forumda çok aktif olan birisiyim. Aktif olmamın tek nedeni var o da sıkılmak. Bilgisayarım iyi değil. Bu yüzden çok oyun oynamıyorum ve zamanımı burada değerlendiriyorum. Bu konum onaylanır mı bilemem ama umarım emre abi gibi üst yetkililer bu konuyu görür. 2 kere rapor ettim 2'sinde de reddettiler. 2 reddin de açıkçası beni raporlayan moderatörün verdiğini düşünüyorum. Normalde böyle şeylerle çok uğraşmam ama artık gına geldi. Umarım beni anlamışsınızdır. Ayrıca Google geçen sene 1.2 milyon zararlı uygulamayı engellemiş. Google bir uygulama çıkartılacakken dediğim gibi birçok teste sokuyor ve neden fotoğraf izni gibi şeyleri istediklerini de orada açıklıyorlar. Eğer yetersiz gelirse veya uygulama da bir şey olursa zaten zararlı yazılımlara alıp çıkartmıyorlar. Beni raporlayan moderatörle tartışmak isterim.

Google Play 100% güvenilir değildir. Yine de moderatör abartmış olayı. Play Store üzerinden virüs yenme olasılığı çok az.

Ama bazen konuya cevap gelmiyor kalıyorsun ortada. Tekrar açman gerekiyor.
Cevap alamadıysan eyvallah hocam. One çıkarma falan filan geldi ama pek iş yapmıyor sanırsam. Onun dışında örnek olarak CS Prime konuları geliyor aklıma. Her gun 10 tane CS Prime alınır mı konusu görüyorum neredeyse. Bir süre önce bir konu açmıştım. Ceza yedim aynı konudan mevcut diye. Link atılmış bana özelden konuya tıklıyorum erişimim yok. Böyle saçma sapan seylerle uğraşıyorum.

Cevap alamadıysan eyvallah hocam. One çıkarma falan filan geldi ama pek iş yapmıyor sanırsam. Onun dışında örnek olarak CS Prime konuları geliyor aklıma. Her gun 10 tane CS Prime alınır mı? Konusu görüyorum neredeyse. Bir süre önce bir konu açmıştım. Ceza yedim aynı konudan mevcut diye. Link atılmış bana özelden konuya tıklıyorum erişimim yok. Böyle saçma sapan seylerle uğraşıyorum.

Bazen bir de ironi yapıyoruz bazı konularda onlarda bile uyarı yiyoruz gereksiz mesajdan.

Kesinlikle katılıyorum. Mesajı düzenleyebilir, silebilir, anlayışla karşılanacak şeyler. Sırf bu sebepten banlanmasıysa çok mantıksız.

Yeni konular

Geri
Yukarı