Son zamanlarda ilgi odağı olan konular

azzurra

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sizlere bir sorum olacak. Son günlerde-deprem hariç- ilginizi çeken, günlük hayatta merak uyandıran, sorguladığınız somut bir olay olup internette "ben bu aradığıma zor ulaşıyorum ya da ulaştığımda bilgiyi evirip çeviriyor aradığıma ulaşamıyorum." dediğiniz oldu mu? olduysa hangi konuda? veyahut çevrenizde herhangi somut bir şeyin tutkunu olan var mı?

Evet arayıp adam akıllı bir cevap bulamadığım oldu, hepsi dini konularla alakalı söyleyecek olmam belli bana timeout yedirebilir ancak söylemek istiyorum, Öğretmenler bir kimse'yi imtihan yaparken onun ne puan alacağını bilmeden yaparve sonuca gore yargilsr, peki ya Tanrı ne zaman,neyi,ne için ve nerede yapacağımızı bilmesine rağmen neden bize imtihan yapar ve herşeyi kendi seçim ,irademize sunmasına rağmen benim nasıl kişiliklere sahip olacağımı belirleyerek ne tür cevap, davranışts bulacagimi da o belirledi ,bu irade ozgurlugu degildir ,neden boyle bir algoritma var hiç anlamadım. (Müslümanım ve bazı şeyler saçma gelse de hala dinime bağlı bir bireyim, sorgular nefret içermiyor)

Evet arayıp adam akıllı bir cevap bulamadığım oldu, hepsi dini konularla alakalı söyleyecek olmam belli bana timeout yedirebilir ancak söylemek istiyorum, Öğretmenler bir kimse'yi imtihan yaparken onun ne puan alacağını bilmeden yaparve sonuca gore yargilsr, peki ya Tanrı ne zaman,neyi,ne için ve nerede yapacağımızı bilmesine rağmen neden bize imtihan yapar ve herşeyi kendi seçim ,irademize sunmasına rağmen benim nasıl kişiliklere sahip olacağımı belirleyerek ne tür cevap, davranışts bulacagimi da o belirledi ,bu irade ozgurlugu degildir ,neden boyle bir algoritma var hiç anlamadım. (Müslümanım ve bazı şeyler saçma gelse de hala dinime bağlı bir bireyim, sorgular nefret içermiyor)

Haklısın, o mantığa göre özgür irade yoktur, her şey tanrı tarafından önceden belirlenmiştir. Bunun gibi bir sürü paradoks var dinde.

İslama inanmayan biri kuran'da yazan şeylere inanmaz, ister istemez bilimsel bir cevap ister bazı şeyler sadece kutsal kitapta yatmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı