İnceleme Sons of The Forest ilk bakış ve izlenimler

MstfKR

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu sabah Sons of The Forest oyununu aldım ve yaklaşık olarak 5+saat bu oyunu oynadım. Öncelikle bu yazıyı almak isteyipte arada kalan arkadaşalar için yazdığımı bildirmem gerek. İlk oyunla kıyasladığımda özellikle ev yapmanın bir hayli zorlaştığını ama daha eğlenceli olduğunu söylemem gerek. Oyuna daha fazla gerçekçilik kattığını söyleyebilirim. Adadaki yaratıklarda değişim söz konusu. Artık daha zekiler. Yas tutma, ölen üyelerini yeme, pusu kurma gibisinden şeylere sahipler. Bunların yanında ilk oyundaki kadar güçlü değiller. 3-4 isabetli vuruşta öldürmeniz mümkün olabiliyor. Yanınızda size eşlik eden sözde "yapay zeka" arkadaşımız şimdilik pek kullanışlı değil. Defalarca sinir krizine soktu beni ama tek oynarken yalnız hissetmemek ve ayak işlerini birine yaptırmak iyi geliyor. Bir de virginia adında bir ablamız ver ki ondan bahsetmek bile istemiyorum :). Yahu hiç mi kötü yanı yok bu oyunun derseniz elbette var. Bana kalırsa en büyük sıkıntı optimizasyon. 60+ FPS almak çok zor ve laptopumu en düşük ayarlarda gerçekten zorladı. Onun dışında ben bahsedildiği kadar çok hata ile karşılaşmadım. Mekanik olarak ilk oyundan çok öte gidememiş(en azından şimdilik),hikaye, görev unsurları diğer oyundaki gibi ilgi çekici fakat sunumda kötü, harita olarak ilk oyuna göre çok daha büyük bir harita bizleri karşılamakta. Eğer ki The Forest oyununu seviyor ve mantığını kavradıysanız bu oyunu da seveceksinizdir. Eğer almak istiyorsanız bence gayet alınabilir. Sosyal medyada gördüğünüz yorumların birçoğu oyunu oynamayıp sadece videosunu izleyen kişiler. Alıp oynamadan berbat bir oyun olduğunu düşünüyordum fakat şu an sadece eksik bir oyun olduğunu düşünmektetim, bu eksikliğinde ilk oyunda da olduğu gibi zamanal kapatılacağını düşünüyorum.

Aklıma gelen her şeyi spoiler vermeden yazmaya çalıştım. Eğer aklınızda soru işareti varsa sorabilirsiniz, bildiği bir şeyse hemen cevaplarım.

Çok uzun lafın kısası Sons of The Forest 280 lira gibi yeni nesil oyunlar için düşük denilebilecek bir fiyata bence alınabilir. Oyun ileride kendini topladığında ço kdah aolumlu yorum görebileceğimizi düşünmekteyim. İyi sosyaller dilerim :).

Son düzenleyen: Moderatör:
İstek listemde duran bir oyun, biraz indirime girmesini bekliyorum. 100-150 bandıda düşerse almayı planlıyorum.

İstek listemde duran bir oyun, biraz indirime girmesini bekliyorum. 100-150 bandıda düşerse almayı planlıyorum.

O zaman daha mantıklı olabilir fakat yakın zamanda bir indirim beklemiyorum şahsen. Bütçeniz yetiyorsa şu anki haliyle de alınabilir.

Arkadaşımla The Forest oynuyorum daha 21 saat oynadık ve oyun bitmedi. Bu oyun ne kadar sürüyor tahminen?

Yaklaşık 14-15 saatte oyunu bitirmişim ben tek başıma. Ne kadar süreceği biraz da sizin oynayışınıza bağlı bir şey.

O zaman daha mantıklı olabilir fakat yakın zamanda bir indirim beklemiyorum şahsen. Bütçeniz yetiyorsa şu anki haliyle de alınabilir.

Yaklaşık 14-15 saatte oyunu bitirmişim ben tek başıma. Ne kadar süreceği biraz da sizin oynayışınıza bağlı bir şey.
Oyunlara 200 TL den fazla vermek zoruma gidiyor gerçekten. Benim için psikolojik bir eşik 200 TL 😁

Biz sadece hikayeden giderek 4 saatte bitirmiştik siz çok oyalanıyorsunuz büyük ihtimal.
Hocam biz (biri büyük) 3-4 base kurduk, tüm eşyaları topluyoruz (katana ve silah parçaları kaldı). Sanırım siz %100 bitirmeden düz hikaye üzerinden gittiniz.

oyunun hikayesinin bittiğini nerden anlıyoruz bu arada? Bulduğumuz ipuçlardan yola çıkarak mı?

Hocam biz (biri büyük) 3-4 base kurduk, tüm eşyaları topluyoruz (katana ve silah parçaları kaldı). Sanırım siz %100 bitirmeden düz hikaye üzerinden gittiniz.

oyunun hikayesinin bittiğini nerden anlıyoruz bu arada? Bulduğumuz ipuçlardan yola çıkarak mı?
Evet oynayabileceğimiz süre sınırlıydı geçen sene tatilde herkesin dersi vardı bizde bitirebileceğimiz en hızlı şekilde bitirdik neredeyse.
Hocam zaten oyunun sonunda ara sahnelerden anlıyacaksınız. Hâla gitmediyseniz zırh çekip büyük çukura gidin. Büyük çukura direk inmenin kestirme bir yolu var ama oyun zevkinizi azaltabilir diye söylemiyorum isterseniz söyleyebilirim. Birde katanaya vs çok geç kalmışsınız bizim ilk işimiz katanayı almak olmuştu. Çukurun gidiş yolunda da tünelleri ezberlemeye çalışın her yer birbirine benziyor iyi oyunlar.

@4gbVRAMkullananadam

Hocam büyük çukur dediğiniz en aşağıda helikopterin olduğu yeri diyorsanız oraya gittik. Hatta kestirme yolla gitmiştik inmesi basit gelmişti. Katana'yı da bulmuştuk aslında ama kaydedemeden çıkmak zorunda kalınca gitti. Şuan onu bulduğumuz yer nerde hatırlamıyorum. Ha bu arada tekne için kart gerekiyor galiba o nerede biliyor musunuz hocam? Karlı yerdedir diye aradık bulamadık biz.

Geri
Yukarı