Sonsuz Hikaye

Uzman, görenin şaşıracağı büyüklükteki tükürük yumağını ağzından yüksek hızlı yere fırlattı. Sigarasından doğru düzgün konuşamıyordu.
-İyi misin ufaklık?

Mert, uzmanın kendisine ufaklık diye hitap etmesine biraz takıldı ama fazla önemsemedi. Uzmana:
-İyiyim, beni kurtardığınız için teşekkür ederim, siz olmasaydınız o şey beni öldürecekti sağolun. dedi.

Kaçan kafile ile beraber koşmaya başladılar. Uzman sordu;
-Silah kullanabilir misin?
Şans ki, Mert küçük yaşlarda silah eğitimi almış, atıcılık konusunda derece sahibi biriydi.
-Kullanabilirim.
-Güzel. Kap şunu, bana yardım ediyorsun.
Mert elinde 7.62'lik bir sniper tüfeği gördü. Silahını alır almaz arkasını döndü ve...

Karşıdan 15 kişilik bir topluluk yaklaşıyordu. Göğüslerindeki armaya bakıldığında bunlar Mutantlar ile Mücadele Örgütü (MMÖ) idi. MMÖ onlardan silahlarını atmalarını istedi ve üstlerini aradı. Mutant olmadıkları anlaşılınca, MMÖ'nün onlara katılması gerektiğini söyledi timin başındaki adam. Sonra Uzman, timin başındaki adama yaklaştı ve...

-Planınız nedir teğmen? Benim çoğu adamım öldü, yanımda bir tek şu genç çocuk var bir de ufak bir grup var çoğu yaralı zaten. Siz de bir hayli kalabalıksınız. Birlik olursak sığınağa sağ sağlim ulaşabiliriz. dedi.

Bunu üstüne teğmen uzmana:

-Bu hikaye burada biter, yazarlar tıkandı belli ki. dedi.

@Silinen üye hocamın teğmenden önceki kısmından devam ediyorum, konu ölmesin :)

Uzmanın ekibi ve MMÖ birleşerek en yakın sığınağa doğru ilerlemeye başladılar. Askerler sivillerin etrafındaydı ve yaklaşan tüm mutantları vuruyorlardı. Bu şekilde yaklaşık yarım saat daha devam ettiler ve uzakta kaleye benzer bir yapı gördüler. Ancak bir sorun vardı, o kaleye benzeyen büyük yapı yanıyordu. Mert ekibe dönerek:
-Yaşayanlar olabilir. Kurtarmaya gitmeliyiz, dedi.
Ekipten 8 kişi de onunla beraber geldi ve kaleye doğru hızla yola çıktılar. Vardıklarında ise..

Kalede kimse yoktu. Mert ve ekibi kalenin içini aramaya başladılar. Her yeri aradıktan sonra hiçbir şey bulamayınca sinirlenmişlerdi. Ekipten birisi hışımla duvara yumruğunu vurdu.
O da ne?
Duvardan gizli bir kapı açıldı!
Mert ve ekibi kapıya girdiler ve merdivenlerden inip tünele girdiler. Tünel ikiye ayrılıyordu. Mert ve arkadaşları...

Konu hortluycak ama canımız sağolsun:)
Mert ve arkadaşları büyük ikileme düştüler.Her kafadan bir ses çıkıyordu.(Tünellerden biri su üstünde kalmış kıta ve yaklaşık 500.000 insan yaşıyor.Diğeri ise mutantlara çıkıyordu.)-Mert hemen bir kişiyi diğer adamlara gönderdi.Bas bas bağırarak 4 gönüllü istiyorum diğer tarafatan gidecek,ve eğer yaşarlarsa geri dönüp ne olduğunu anlatacaklar.Kalanlarla bende burdan gideceğiz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı