Çözüldü Sonu G ile biten işlemcilerin içinde ekran kartı mı oluyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Twunky3

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 //// XFX RX 6600 XT //// B450M S2H //// 2X8 GB RAM 3600MHZ
Mesela benim ekran kartım yok, yakında Ryzen 5 5600G işlemci almayı düşünüyorum içinde ekran kartı var mı?

Varsa merak ettiğim bir şey daha var. Bu işlemci Gigabyte B450M S2H anakartım ile uyumlu mu?

Ayrıyeten bir sorum daha olacak. Bu anakartımda iki tane RAM girişi var ve ben 1 tane RAM satın aldım. Hangisine takmam gerekiyor işlemciye yakın olana mı uzak olana mı? Bir de RAM'i ters takma ihtimali var mı? Bozulur diye korkuyorum.

Evet farkındayım çok soru sordum kusura bakmayın. Hepsine cevap verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
şimdi anladım hocam çok sağolun

Hocam valla son bir şey daha soracağım kusura bakmayın

ben büyük ihtimalle bilgisayarcıya gidip biosu attıracağım da durumu nasıl anlatacağım? b450m s2h anakartıma bios atar mısınız diye mi sorayım? yani hangi işlemciyi takması gerektiğini bilir mi
"Anakarta 5000 serisi işlemci takacağım fakat BIOS güncellemesi gerekli, eski nesil işlemci ile güncellemek gerekiyor(1000/2000 direkt takılıyor da 3000 hiç denemedim)."

Bu şekilde derseniz en azından birkaç şey biliyorsa anlar, baktınız eveliyor geveliyor, direkt çıkın başka bilgisayarcıya gidin.
"Anakarta 5000 serisi işlemci takacağım fakat BIOS güncellemesi gerekli, eski nesil işlemci ile güncellemek gerekiyor(1000/2000 direkt takılıyor da 3000 hiç denemedim)."

Bu şekilde derseniz en azından birkaç şey biliyorsa anlar, baktınız eveliyor geveliyor, direkt çıkın başka bilgisayarcıya gidin.
5600G yerine 4600G alsam yine eski işlemci ile uğraşmam gerekiyor mu? yoksa direkt tak çalıştır yapılabilir mi

5600G yerine 4600G alsam yine eski işlemci ile uğraşmam gerekiyor mu? yoksa direkt tak çalıştır yapılabilir mi
Gerekiyor evet. 3. nesil sonrası işlemcileri fabrikasyon destekleyen b450 yok benim bildiğim. 3. nesil desteği konusunda da eğer kutusunda Ryzen 3000 Ready yazmıyorsa 3. nesil desteği de yoktur.

Gerekiyor evet. 3. nesil sonrası işlemcileri fabrikasyon destekleyen b450 yok benim bildiğim. 3. nesil desteği konusunda da eğer kutusunda Ryzen 3000 Ready yazmıyorsa 3. nesil desteği de yoktur.
1662252261027.png

az önce bios nasıl atılır onunla ilgili bir video izliyordum da bu kısım kafamı karıştırdı F61 olan 5000li işlemcilere uygun diyor direkt f61i mi indirmem gerekiyor yoksa f40 falan mı

Eki Görüntüle 1506548

az önce bios nasıl atılır onunla ilgili bir video izliyordum da bu kısım kafamı karıştırdı F61 olan 5000li işlemcilere uygun diyor direkt f61i mi indirmem gerekiyor yoksa f40 falan mı
Önce F40 indirip kurup sonra F61 yüklemen gerek F40'tan eski ise sürümün.

Sürümü nasıl öğreniyoruz ki eski işlemciyi takıp BIOS'a girdikten sonra mı?

birde sürümü F40 ve üzerindeyse F61i mi indiriyoruz direkt
İkisi de evet.

Geri
Yukarı