Sonunda Araba kullanmayı öğrendim :)

• Konuyu başlatan Mert Özdemir
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

Mert Özdemir

Ziyaretçi
Arkadaşlar bir kaç ay öncesine kadar yeni yeni öğreniyordum ve 14 yaşında trafiğe çıkmadan sakin yollarda kullanabiliyorum. Bu yaşta başlamam ileriki dönemlerde Dominic Toretto olabileceğim anlamına geliyor mu ? En son boş yolda 140'a çıktım bacaklarım titredi. Ama zevk ya ekmek almaya bile ta aşağı mahalleye gidiyorum. Babam vermiyor gerçi bir kaç sorum varda çok iyi anlayan var mı :/

Ehliyetsiz direksiyona geçmek çok yanlış. Ehliyet alana kadar kesinlikle bir daha araba sürmemeni tavsiye ederim.

Bayağı cesaretliymişsin. Ben geçen sene otobanda en fazla 80 yaptım, o bile bacaklarımı titretmeye yetti.

Kardeş soracağım soru şu :D Şimdi 239765 Km'de Fiesta var. Bunun yerine Civic 1.6 İ-DTEC Dizel alsak 66 Bin'e ablam ve babam birleşip? Bu arabalar baya dayanıyormuş. Mitsubishi falan bile Avrupalı arabalarla motor ömründe dalga geçiyorsa buda dayanır herhalde 800 Bin KM falan, doğru mudur ? Ya ne yalan söyleyeyim arabaya bağlı. Biraz amcam arabasını kullandırdı anca yani 525d. Arkadaşımın 1.8 TDCi Focusu kullandım onda resmen araba fırlıyor. 525'den daha iyi fırlıyor. Bizim araba Accent'di Fiesta aldık. Fiesta gitmiyor zaten. Birde "albaywolf" kardeş ehliyet sadece bir belgedir. Babam kadar olmasa da kullanıyorum ki babam 48 yaşında. 20 yaşından beri tüm Türkiye'yi gezmiş hala geziyor. Babam dedi ki ehliyet belge sen yola çıkma boş yolda gez dedi tamam dedim. Öyle psikopat değilim arkadaşlarım var mahallede 2 kişi 3'ümüz geziyoruz Kayseri'de bazı caddeler var ıssız ada gibi. Yani pek sıkıntı olmuyor. Normal sürerken 30'dan fazla çıkmıyorum 2.vites'de geziyorum. Babam mazot koyarsam gezdiriyor zaten öyle her an arabayı alan birisi değilim babam götürüyor arabayı.

Bana sakın yaptığının doğru bir şey olduğunu savunma. 14 yaşında trafiğe çıkmak nedir ya? Sen o geçtiğin yollardaki insan-hayvan bütün canlıların hayatını tehlikeye atıyorsun ve buna hakkın yok..!

Şehir dışında ve sakin yollarda öğrenme için sürmene karışmıyorum ama şehre çıkmak bence oldukça yanlış. Herhangi bir canlı yada cansız varlığa zarar gelebilir.

Yaptığım gayet doğru. 1 Kere çıktım zaten 30'la gidiyorum tek el el freninde. Sol ayak fren debriyaj arasında. Ayağım gaza dokunuyor :) 4 Sene daha beklerim :D. Bu arada bu gaza aşırı bastı arkadaşım araba bir yan verdi bende yapsam olur mu toprakta :

14 yaşında arabayla trafiğe çıkmanın doğru bir tarafı yok. Belli ki apaçi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyorsun. İnşallah şu dakikadan sonra ilk trafiğe çıkışında bir trafik polisine yakalanırsın da kimsenin canı yanmadan aklın başına gelir.

Yaptığım gayet doğru. 1 Kere çıktım zaten 30'la gidiyorum tek el el freninde. Sol ayak fren debriyaj arasında. Ayağım gaza dokunuyor :) 4 Sene daha beklerim :D. Bu arada bu gaza aşırı bastı arkadaşım araba bir yan verdi bende yapsam olur mu toprakta :

Frene sağ ayakla basılması gerektiğini bile bilmiyorsun, bir de 140 ile gitmeni savunuyorsun!
Araba kullanmayı öğrenmek, arabayı hareket ettirmek değildir. Sana her ne kadar oyunlardaki gibi gelse de hiç alakası yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı