Sonunda mahalleme fiber getirmeyi başardım

Makaleler
7
Daha fazla  
Herkese merhabalar, uzun süredir VDSL altyapısı olan bir bölgede oturuyordum ve tip 7 saha dolabından hizmet alıyordum ve tabi bakır hat olduğu için hız ve ping fibere göre yerlerde geziyor. Mahallemizde zaten kablolar yer altından rögarlarla geliyor ve fibere dönüşümü çocuk oyuncağı kazı yok izin almak yok ve zaten çıkan bakırları bile satsalar maliyetini karşılar, bakım giderlerinin firma cebinde kalması ise cabası. Neyse yaz aylarının sonunda mahallemizde bazı fiber kablolar rögarlar açılarak döşenmeye başlandı ben de fırsat bu fırsat diyerek BTK üzerinden fiber altyapı talebinde bulundum ve yasal işlem süresi sonunda bulunduğum il Türk Telekom'un ilgili biriminden arandım uzun bir hasbihal sonucunda talebimi ve maliyetinin çıkan kablolarla sağlanacağını kazı maliyetinin olmadığını belirttim. Yetkililer de bana talebimi bölge müdürlüğüne göndereceklerini ve orada onaylanırsa olabileceğini ama müstakil evlere gelmeyebileceğini söylediler ancak bizim bölgede tüm evler müstakildi.

Tam olmaz bu iş falan derken geçen haftalarda ise sürekli geçtiğim parkın oradaki hizmet aldığım tip 7 saha dolabının yanında OFSD saha dolabının kurulumunun yapıldığı gördüm ve içimden "fiber gelecek herhalde" dedim. Fakat vaktim olmadığı için yetkililerle konuşamadım fakat komşu mahallede de çalışırlarken öğle molası esnasında ekipler ile görüşmeyi başardım ve mahallemle ilgili de sordum ve VDSL'in kalkacağı ve tüm evlerin fibere geçeceğini söylediler. Umudum müstakil evlere de verilmesi çünkü bulunduğum mahallenin aşağısında yeni apartmanlar varken yukarısında nispeten eski ve müstakil evler var fakat gelmese bile santralden alınacak yük ile hiç değilse VDSL biraz olsun rahatlar. En son olarak söylemem gerekirse başvuru yapın, sürekli yapın ve daha çok insanla yapın. Konuştuğum TT yetkilileri çok daireli yeni binaların daha çabuk fiber aldığını söylediler eğer apartmanda yaşıyorsanız imza toplayıp başvurursanız mutlaka sonuç alırsınız. Tabiri caizse "ağlamayana meme yok". BTK olsun, cimer olsun başvuru yapın elbet olumlu ya da olumsuz sonuç alacaksınızdır.

RESİM TEMSİLİDİR
7a22d6d2339f6fbce39c824e5535cc7c.jpg

Üstteki tip 7 saha dolabıdır içerisine kadar fiber gelir ve oradan bakır hatlar ile evimize gelir elektriğe ihtiyaç duyarlar ve içerisinde pahalı cihazlar mevcut. Alttaki ise OFSD dedikleri fiber saha dolabıdır elektriğe ihtiyaçları yoktur içinde sadece fiber kabloları olur. (Resimler internetten alınmadır)

Son düzenleme:
Bizim de küçük bir ilçedeki evimizin 25mt ilerisindeki 3 katlı evde 50Mbps VDSL var. Bizimki müstakil. Açık kapı üzerinden VDSL için başvurdum birkaç gün önce. Umarım gelir.
BTK üzerinden de başvuru yapın hatta diğer komşularınız da yapsın zaten çok yakın mesafede olduğu için gelme ihtimali çok yüksek.

Ben dedigin hepsini yaptım. CİMER BTK sosyal medya Türk Telekom müdürlüğü aklına ne gelirse sonuç altyapınız fiber desteklemiyor oldu. 7 senedir fiber için başvuru yapıyorum. Sonuç koca bir sıfır.

Bende aynısını yaşıyordum hocam.
Başvurumu iptal edip çanak internette geçiş yaptım.
Hocam istiyorsanız yaşadığınız şehri söyleyin yardımcı olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı