Sony a7IV vs Fujifilm X-h2s vs Sony FX30

mariana2

Hectopat
Arkadaşlar merhaba iyi günler. Artık o kadar fazla araştırma yapıyorum ki geceleri rüyalarıma girmeye başladı kameralar ben sadece kısa filimler çekip bunu YouTube gibi platformlara yüklemek isteyen birisiyim evet ışık lens ses gibi faktörler var onları çözdüm sadece bu 3 makine arasında kaldım. Videoları izliyorum yine kafam çok karışıyor ana amacım yukarıda belirttiğim gibi kısa film çekmek kaliteli görüntüler almak bir videoda Fujifilm X-h2s ısınma problemleri olduğunu duydum diğer makinelerinde artı ve eksileri var tabii, ama bir yanım nedense Sony A7 IV almak. Başka kamera önerileriniz varsa duymak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba iyi günler. Artık o kadar fazla araştırma yapıyorum ki geceleri rüyalarıma girmeye başladı kameralar ben sadece kısa filimler çekip bunu YouTube gibi platformlara yüklemek isteyen birisiyim evet ışık lens ses gibi faktörler var onları çözdüm sadece bu 3 makine arasında kaldım. Videoları izliyorum yine kafam çok karışıyor ana amacım yukarıda belirttiğim gibi kısa film çekmek kaliteli görüntüler almak bir videoda Fujifilm X-h2s ısınma problemleri olduğunu duydum diğer makinelerinde artı ve eksileri var tabii, ama bir yanım nedense Sony A7 IV almak. Başka kamera önerileriniz varsa duymak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Hepsi çok iyi kameralar zaten. Size çok kaliteli görüntüler sağlayabilirler. Uyku kaçıracak kadar ekipman bağımlısı olmayın. Neyle çektiğiniz değil ne çektiğiniz önemli! Ancak hedef kısa filmse benim seçimim fx30 olurdu. Ama fiyat performans olarak Fujifilm tarafında ben size X-S20 öneririm 3. parti lenslerle de hem daha ekonomik hem de kaliteli bir ekipman grubu oluşturabilirsiniz.

Bunların içinde, düşük rolling shutter, dahili ProRess, 720 Mbps, 4K 120 gibi birçok özelliği nedeniyle X-H2s en mantıklı seçim bana kalırsa. Video tarafındaki en yeteneklisi o. İşin içine fotoğraf da dahil olacak ise A7 IV'e belki bakılabilir. FX30 bence daha geride bir kamera, tek avantajı dahili fan.

4K ve üzeri yüksek kare ve bit hızında çekim yaparken tüm makineler ısınır. Aralıksız çekim yapmadığın durumda bir sorun hiçbirinde olmaz. Yazın güneş altında veya çok sıcak bir ortamda çekim yaparsan bundan hemen her makine etkilenir. Fuji tarafında harici fan çözümü de var. 3. parti olarak da fan bulmak mümkün.

X-H2s çalışma ısısı baktığınız modellerin üzerinde bir yanlışınız var sanırım.

Diğer arkadaşın da dediği gibi ben de ekonomik olarak mantıklı olan XS20'nin uygun olacağını düşünüyorum. Amacın profesyonel anlamda hizmet vermek değilse ve bütçeni zorlamak istemiyorsan XS20 mantıklı bir seçim. Sony fulflrame lens fiyatlarından dolayı cebini çok yoracaktır(kendimden biliyorum maalesef). XS20 ile beraber 16mm sigma 1.4 veya fuji 2.8, 23mm F2, 35mm F2 lensleri alabilirsin kısa film için. Sony tarafında fullframe lens alacaksan tek lens almak fiyat olarak fujiden 2 ya da 3 lens almaya denk gelecek.

Ama bu üç kamera arasında düşünecek olursak XH2s en mantıklı seçim. Saniyede 40 kare fotoğrafa ihtiyacın yoksa ve bir tık daha kötü bir af sorun değilse XH2 de uygun olacaktır.

Geri
Yukarı