Sony cihazı nasıl onarılır?

HSBC

Hectopat
Daha fazla  
Herkese kolay gelsin dostlar. Aşağıda vermiş olduğum görseldeki ses sistemine sahibim. Eskiden kaset ve CD çalıyordu ama uzun süre kullanılmayınca bozulmuş olmalı. Cihazda 3 CD yuvası ve disk changer bulunmakta. Kumandadan CD değiştir tuşuna basınca çoğunlukla CD değiştirmiyor, eskaza değiştirirse CD'leri tam okumuyor. Ne yapılabilir, içini açarız onarılması gerekeni onarır veyahut değiştiririz sorun değil.

Heh CD mi kaldı derseniz bir de ilk görselde ana kolonun sağ alt köşesindeki phones jack yuvasını kullanabiliyorsak CD ile uğraşmam. Erkek jacktan erkek jacka kabloyla denedim ama kullanamadım. Cihazı bilen, fikri olan herkese açığım. Önceliğim oluyor ise jack ile bağlanmak, olmuyor ise CD yerini tamir etmektir.

Radyodan sorunsuz şarkı çalmaktadır. Görselleri ekliyor, iyi sosyaller diliyorum.

Dosya Ekleri

• large_item_107949_567dc7fac1.JPG
    large_item_107949_567dc7fac1.JPG
    77,5 KB · Görüntüleme: 19
  • large_item_107949_ea0e093e14.JPG
    large_item_107949_ea0e093e14.JPG
    93,6 KB · Görüntüleme: 16
Hocam benzer ürün bende var söktüğüm zaman gördüğüm şey CD kısmındaki kayışın erimiş olması, malum çok eski ürünler olduğu için erime yapabiliyor sizde de böyle bir sorun olabilir.

Yorumun için sağol dostum. PHONES jack'ı var mı sahip olduğun modelde. Evet ise kullanabiliyor musun ?
CD şart değil.

Geri
Yukarı