Sony Dualshock 4 V2 ithalatçı garantili aldatmacası

bilallica

Hectopat
Geçen haftalarda 400 TL fiyata Sony Ps4 Muadil Dualshock 4 Ps4 Mavi - n11.com şu ürünü Orjinal Sony Dualshock 4 V2 olarak, N11 Mağazasındaki Byoztek adlı mağazanın özellikle "Orjinal Sony Kol" beyanlarına sorularım, sesli konuşmalarım, Whatsapp görüşmelerim ve hatta fotoğraf yollamaları karşılığında güvenerek siparişimi verdim.

Ben kolu özellikle alırken orjinal olması noktasında araştırma yaparak almak istiyordum, satıcı bana ürünü sattığında ilanda "Muadil" yazmıyordu. Aklı sıra kandıracak, ürünü bana sattıktan sonra ilanı Muadil olarak değiştirmiş.

Kol elime ulaştığında kutu tasarımından başlayan bir tuhaflık sezdim,

- Kolun içinden garanti belgesi çıkmadı.
- Kullanma kılavuzu çıkmadı.
- Firmanın faturası çıktı yalnızca.

Bir kaç orijinal kol incelemesi yaptım, sonrasında Eurasia garantili başka bir kol sipariş ettim. O firma da fatura ve garanti belgesi yollamadı, Sony yetkili servis ile görüştüm.
"Fatura yeterli olacaktır" dediler. Firma bir şekilde fatura kesti vs. ama kafam artık allak bullak olmuştu.

- Ben bu süreçte şunu gördüm, eğer 100 - 200 TL bandında bir paranız varsa gidin muadil kol alın.
- Onun haricinde sıfır, Eurasia Sony Garantili bir kol alın geçin arkadaş. Bu kol yarın bir gün bozulacak, o zaman yine muhatap bulmaya çalış, şu aşamada anladım ki büyük teknoloji marketlerden orijinal alın, diğer her yerden de muadil alabilirsiniz.

İthalatçı garantili aldatmacasına asla kanmayın.
Aşağıdaki inceleme videosunda Orijinal ile Muadil kol arasındaki tüm detayları incelemeye çalıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konunun özeti şu, "Yan sanayi kol satıyoruz, bazen orijinal gibi gösterip sizi kandırıyoruz, fahiş fiyatlara satıyoruz bu karmaşadan dolayı, bozulursa da ilgilenmiyoruz" demek.

n11 sahte kol.PNG

Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısı2.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 3 sene önce 400 TL bandında olan DS4 yazıcıoğlundan 200 TL'ye almıştım mis gibi çalışıyor orijinal kutusu garantisi falan ben isvecte oturmama rağmen hep 2. kollarımı yazıcıoğlundan alıyorum sikintisiz kullaniyorum.

Abi küfür etmek yasak olmasa çok geniş bir literatüre sahibim ama...
Bir de artis artis cevap yazmışlar. Acayip kıl oldum şu an.
Abi en basitinden "orijinal" yazmasını bilmeyen adamdan alışveriş yapmayacaksın ya bunun kuralı budur. "Orjinal" yazan bir satıcının, orijinal bir şey sattığını ben ne gördüm ne duydum.

Abi küfür etmek yasak olmasa çok geniş bir literatüre sahibim ama...
Bir de artis artis cevap yazmışlar. Acayip kıl oldum şu an.
Abi en basitinden "orijinal" yazmasını bilmeyen adamdan alışveriş yapmayacaksın ya bunun kuralı budur. "Orjinal" yazan bir satıcının, orijinal bir şey sattığını ben ne gördüm ne duydum.

Boşver beşer bu şaşar yani.Hem düzgün yazılışı "original o "g" harfini "j" ye niye donusturmusler okundugu gibi yazilsin diye o zaman "orjinal" yazmakta sakinca yok.

Bu konunun özeti şu, "Yan sanayi kol satıyoruz, bazen orijinal gibi gösterip sizi kandırıyoruz, fahiş fiyatlara satıyoruz bu karmaşadan dolayı, bozulursa da ilgilenmiyoruz" demek.
Orijinal Ds4 sadece Hepsisony, Teknosa, Vatan ve Medaimart'da oluyor sanırım. Diğer tüm satıcılar riskli. Bana da kaç kere sormama rağmen orijinal dedi ama şu kolun d-pad ve x,kare,üçgen,yuvarlak hariç tüm tuşları (analoglar dahil) siyah olanı geldi ve iade ettim.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    23,4 KB · Görüntüleme: 77
Maalesef hocam. Piyasada replika ürün çok fazla. Dediğiniz gibi teknoloji marketleri üzerinden almak en doğrusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı