Sony DVD Player ile ne yapılabilir?

cenkkk

Megapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core 2 Quad Q6600 | AMD RX 6800 XT | 2 GB RAM| 250 GB Hitachi HDD|
Arkadaşlar, evde çalışır durumda ve çok temiz, zamanında Hollanda'dan hediye gelmiş Sony DVP-NS530 DVD Player var, bununla ne yapılabilir? 2. el sitelerinde satmak istesem 50-100 liradan fazla veren çıkmaz.

Arkadaşlar, evde çalışır durumda ve çok temiz, zamanında Hollanda'dan hediye gelmiş Sony DVP-NS530 DVD Player var, bununla ne yapılabilir? 2. el sitelerinde satmak istesem 50-100 liradan fazla veren çıkmaz.
Eski gramofonlar gibi eğer yeterli zaman bekletirseniz meraklıları ve koleksiyoncuları yüksek ücret verirler.

Her eşya zamanla antika olur ama değer kazanması için iyi durumda olmalı ve benzerlerinin sayısının iyice azalması, hatta tek kalması gerekir.

Eski gramofonlar gibi eğer yeterli zaman bekletirseniz meraklıları ve koleksiyoncuları yüksek ücret verirler.

Her eşya zamanla antika olur ama değer kazanması için iyi durumda olmalı ve benzerlerinin sayısının iyice azalması, hatta tek kalması gerekir.

Havası alınmış torba içerisinde, kilerin bir köşesine kaldırayım, yıllar yıllar sonra eğer ölmemiş olursam ve aklıma gelirse tekrar araştırırım bakarsınız gerçekten değerli olur.

Gramafon herkeste yoktu o yüzden sayısı az olduğu için koleksiyoncular için ilginç gelebilir ancak dvd playerın aynı şekilde ilgi göreceğini düşünmüyorum.

Gramafon herkeste yoktu o yüzden sayısı az olduğu için koleksiyoncular için ilginç gelebilir ancak dvd playerın aynı şekilde ilgi göreceğini düşünmüyorum.
İşte çoğunluk sizin gibi düşündüğü için çalışır haldeki parçalar hızla yok oluyorlar.

Çocukken annemizin, babaannemizin yaptığı yemekler yaşlansak bile ayrı yerini koruması gibi çocukluğunda o aleti kullanmış ve büyük keyif almış kişiler yıllar sonra tekrar edinmeye çalışırlar. Bunun için de antikacıları dolaşıp ararlar.

Örneğin ben 28 yıl önce kullandığım Amiga 500+ oyun bilgisayarımı sattığıma şu an çok üzgünüm, ya da 96'da kullandığım Pentium 75 bilgisayarımı kuzenime verdiğime.
Uygun fiyata çalışır halde buldukça bu tür eski parçaları tekrar topluyorum.

Ben sizin gibi düşünmüyorum. Örneğin MP3 çalar çok fazla üretildi ama koleksiyonluk bir eşya olacağını düşünmüyorum. Ama MD çalar mı öyle bir şey çıkmıştı ama tutulmadığı için çok az üretilmişti. Mesela MD çalar koleksiyonluk eşya olabilir ama standart MP3 çaların olması bence zor. Ama I-River piyasada çok yoktur, ses kalitesi iyidir çok meşhurdur o zaman başka.

Yeni konular

Geri
Yukarı