Sony HDR-AS50 kamera nasıl webcam olarak kullanılır?

Sony HDR-AS50 kameram var. Webcam yapmak istiyorum ama USB bağlayınca sadece şarj oluyor. Yardımcı olur musunuz?

Video yakalama cihazı (capture card) gerekiyor doğrudan olmuyor bu cihazlarda.

Burada anlatılmış,

HDMI'dan USB'ye video capture cihazı gerekiyor. (USB'den HDMI'a değil).

Sizin modeliniz uyumlu mu onu da kontrol etmeniz iyi olur, HDMI çıkışı var mı kameranızın?

hayır hdmi yok sadece micro usb kablo yeri var onunda üstünde küçük bir multi yazısı yazıyor

Hocam o zaman sanmıyorum bu cihazda işe yarayacağını. Dışarı görüntü aktarabilmesi lazım ki kullanabileseniz.

HDMI üzerinden video yakalama aygıtına görüntü aktarılacak sonra o görüntü laptop/PC'de işlenip Zoom, Skype vs de kullanılacak.

Eğer USB portundan HDMI'a çevirerek ekrana vs görüntü aktarımı yapılabiliyorsa yine bir ihtimal olabilir ama.

Cihazda Micro USB var sanırım şarj için kullanılan, Micro USB den HDMI'a çeviren bir kablo işe yarayabilir ama emin değilim çalışıp çalışmayacağı konusunda.

Eğer Micro USB'den HDMI'a kablo çalışırsa tabi yine video capture card gerekecek.

Hocam o zaman sanmıyorum bu cihazda işe yarayacağını. Dışarı görüntü aktarabilmesi lazım ki kullanabileseniz.

HDMI üzerinden video yakalama aygıtına görüntü aktarılacak sonra o görüntü laptop/PC'de işlenip Zoom, Skype vs de kullanılacak.

Eğer USB portundan HDMI'a çevirerek ekrana vs görüntü aktarımı yapılabiliyorsa yine bir ihtimal olabilir ama.

Cihazda Micro USB var sanırım şarj için kullanılan, Micro USB den HDMI'a çeviren bir kablo işe yarayabilir ama emin değilim çalışıp çalışmayacağı konusunda.

Eğer Micro USB'den HDMI'a kablo çalışırsa tabi yine video capture card gerekecek.
tuhaf olan nokta şu hocam zamanında 150telye aldığım dandik bir aksiyon kamerasını direk usb bağlayınca webcam yapıyor bunda o yok
enteresan

Yeni konular

Geri
Yukarı