Sony, PC'ye gelecek yeni oyununda RTX 2060'a GTX 2060 dedi ve RTX 2060 ile RX6600XT'yi eş tuttu

Makaleler
2
Yer
Ankara
Ne kadar haber niteliği taşıyor bilmiyorum ama gözüme çarptığı için konusunu açayım dedim. Adamlar Last of Us Part 1'den beri PC'ye çıkaracakları her yeni oyunun sistem gereksinimleri açıklamasında hiç var olmayan kartların adını yazıyorlar veya birbirinden güç olarak farklı olan AMD ve NVIDIA kartları aynı klasmanda gibi yazıyorlar.

Yine Sony çatısı altından çıkacak olan Helldivers 2'de de RTX 2060'a, GTX 2060 dendi ve RTX 2060 ile RX6600XT eş güçte anıldı.

Helldivers 2 sistem gereksinimleri ve haber kaynağı:
Eki Görüntüle 2081033

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasıtlı olarak yapıyorlar Horizon forbiden West aynısını yapacaklardır Sony ne olduysa 2022'den sonra çıkan oyunlar bozuk çıkmaya başladı, grafik kart üreticileri ile anlaşmaları var belli oluyor yeni kartları sattırmak için performans düşürüyorlar,

Zamanında var olmayan RX 5800 XT önermişlerdi sanırım 2 tane oyun bunu yapmıştı hangileri onları bilmiyorum, bu geliştiriciler ne yaşıyorlar acaba.

Medium 1080p içinde RX 6600 XT önermezsin ya.

RX6700 üzümlü kekim Horizon forbiden West umarım oynarız.

Bu helldivers pastel grafikleri olan, sistemi aşırı yormayan uzaylı vurduğumuz bir oyun değil miydi? Tamam 6600XT giriş seviye bir falan ama 1080p medium nedir yav :D

Bir de AAA oyun bile denilmez bu oyuna normalde RX 6600 XT her şey yüksek ayarlar sağlam FPS değerlerinde oynatması gerekiyor sanırım 2024'te RX 6700 XT kadar olan grafik kartlarına elveda diyeceğiz gibi duruyor.

Bir de AAA oyun bile denilmez bu oyuna normalde RX 6600 XT her şey yüksek ayarlar sağlam FPS değerlerinde oynatması gerekiyor sanırım 2024'te RX 6700 XT kadar olan grafik kartlarına elveda diyeceğiz gibi duruyor.
AAA oyunlar için anlaşılabilir bir durum ancak dediğin gibi bu oyun ne grafiksel ne de teknik anlamda AAA bir oyun seviyesinde değil. Şahsen 6600xt'nin medium ayarların üstünde oyunu çok rahat oynatacağını düşünüyorum. Yüksek ihtimalle "garanti olsun" kafasıyla yazmışlardır.

Gereksinim listesini hazırlayan şahıs kesin akraba torpili ile işe alınmıştır 🙂 Sony konsollarda AMD optimizasyonu ile hazırlanan ve güzel çalışan oyunlar PC'ye Nedense NVIDIA destekli olarak çıkıyor. Belli ki ortada bir anlaşma var, nerede bir NVIDIA anlaşması varsa kesinlikle o oyunlarda optimizasyon sorunu oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı