Sony PlayStation 5 DualSense Controller PC için alınmalı mı?

Pille alakası yokki hocam USB C kablo ile bağlıyorum ben PC ye. Ordan şarj olup ister kablolu ister kablosuz oynuyorum BT ile. PC için kesinlikle DualShock önermiyorum.

Alakası yok bu arada. Son nesil Xbox Controlleri elinize aldınız mı bilmiyorum fakat R2 L2 den tutun diğer tüm tuşlar titreşimler dokusu kalitesi vs çok iyi bence.
9. Nesil öi oluyor son nesil

Pille alakası yokki hocam USB C kablo ile bağlıyorum ben PC ye. Ordan şarj olup ister kablolu ister kablosuz oynuyorum BT ile. PC için kesinlikle DualShock önermiyorum.

Alakası yok bu arada. Son nesil Xbox Controlleri elinize aldınız mı bilmiyorum fakat R2 L2 den tutun diğer tüm tuşlar titreşimler dokusu kalitesi vs çok iyi bence.

Xbox kolu kötü demedim ki BANA GÖRE DualSense'in daha tok bir hissi var dedim. Ayrıca bilgisayardaki BT adaptöre göre Xbox kollarının BT'de çok fazla kararsız davrandığı oluyor. Bu genel bir sorun ve pek çok yerde araştırabilirsiniz. Wireless adaptörü var ama o da 650 TL. Haptic desteği yok diye kesinlikle alınmaz bir ürün değil üstelik daha ucuz.

Kesinlikle PC için alınmamalı. Steam destek veriyor bir tek. Onun dışında bağlayamıyorsunuz.

Bildiğim kadarıyla PS4'ün kolu için geliştirilen üçüncü parti bir uygulama var. Bu uygulama ile bilgisayarda direkt desteği oluyor DualSense'nin.

Peki hangi xbox kolunu önerirsiniz 2bin liralık olanlarını alma şansım yok ama onlar sanırım en iyisi bu yüzden birazda DS5 almak istemiştim

En güncel standart kol budur:

Kendim de denedim. Çalışmıyor yazılımlar.

Uplay'den alınan AC Valhalla'da Steamden almışsın gibi çalışıyor mesela. Yazılım arayüzünde çalışmayabilir belki ama oyunun kendisinde sorun olmuyor. Siz neyde denediniz bilmiyorum ama Origins üzerinde de sorun olmuyor. Dediğim gibi sorun olsa dahi DS4 Windows ile kol kullanılabilir.

Dostum geçenlerde God of War çıktı ve oynamak için kol almayı planlıyorum senin gibi arafta kaldım herkes bir şey söylemiş ps5 kolu gönlümde benim de pc ye uyumluluğu, sorunları vs. var mı süreç nasıl oluyor bahsedebilir misin?
gow icin kesinlikle ds5 al tam destekli direkt ps oyunu olduğu için
Arkadaşlar cogunluk xbox kolu demis evet windows uyumundan dolayı vb dogru fakat ben net olarak ds derim teknolojik açıdan aşırı gelişmiş bir teknoloji hemde birçok oyuna guncellemeler geliyor desteklemeye başlıyor hemde en azından xbox kolu gibi de değil trigger gibi birçok özelliği de daha gelişmiş bence kesin olarak ds5 alın l2 r2 tuşlarının yavaş yavaş artması çok hassas ve forza gibi oyunlarda da çok işe yarıyor ancak tabiki de oynayacağınız oyuna göre değişir ama hikayeli ,savaşlı oyunlar için bencr ds5

Geri
Yukarı