Sony PlayStation 5 DualSense Controller PC için alınmalı mı?

QuarFaLL

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar Sony PlayStation 5 DualSense Controller almayı düşnüyorum PC de kullanacağım ama malum uyumlulukla alakalı birçok şey yapılması gerekiyormuş düzgün çalışmıyor diyende var ben sıkıntı çekmedim diyende. Herkes Xbox öneriyor fakat hep aklımda PS koluyla oynamak var ama aşırı problem olur mu çok mu sıkıntı çekerim bilemedim. Açıkçası çok kafam karıştı. Özellikle DualSense 5 kulllanan yaşadıkları problemi değer mi değmez mi söyleyebilir mi? Yine fikri olan yardımcı olabilecek varsa yorumlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Kuzenim yaklaşık 1 yıldır kullanıyor. İlk sürümlerde yazılımsal problemler vardı ama uzun süre önce düzeltildi. Steam ile oldukça uyumlu direkt resmi desteği var zaten. Koldaki titreme ve germe hisleri hariç sıkıntısız çalışıyor. Şu an fiyatı da 9. nesil Xbox kolundan daha uygun bence alınır.

Oyunlarinizin cogunu Steam uzerinden oynayacaksaniz, Steam'in Big Picture -Genis Ekran- arayuzu ile PS5 kolunu rahatlikla kullanabilir ve destekledigi oyunlari da sorunsuz oynayabilirsiniz.

PC için önermem hocam. Son nesil Xbox Series X controller alırsanız daha kaliteli olur. Titreşimler falan tam çalışıyor özellikle Microsoft oyunlarında Forza'da felan kolu özel titreşimini ayarlamışlar triggerlar felan ayrı ayrı bağımsız titriyor.
Windows'ta kullanılacaksa dediğiniz çok daha mantıklı.

150₺'ye aldığım bire bir taklit PS4 kolu ile Steam'in resmi PS4 kol desteği ile her oyunu titreşimli bir şekilde oynayabiliyorum. Üstelik örneğin ETS2'de tekerin hangi kaldırıma çıktığını falan mesela kol sağ tarafı titreşiyor. Yani arkadaşın dediği gibi haptic feedback madem PC'de yok. Alınması anlamsız. Ayrıca evet, Windows Xbox kollarına daha iyi destek veriyor kendi ürünü olduğu için.

Kuzenim yaklaşık 1 yıldır kullanıyor. İlk sürümlerde yazılımsal problemler vardı ama uzun süre önce düzeltildi. Steam ile oldukça uyumlu direkt resmi desteği var zaten. Koldaki titreme ve germe hisleri hariç sıkıntısız çalışıyor. Şu an fiyatı da 9. nesil Xbox kolundan daha uygun bence alınır.
Titreşim işi olmazsa çok bi olayı kalmıyo ucuz bir şey de değil. Xbox gibi olmaz mı kullanımı ?

Bide Xbox sanırım pilli ya yıl olmuş 2021 hala pilli gamepad kullanmakta sıkıntı gibi geldi bana ama yinede bilemedim.

Harbiden Pişman olur muyum bu DS5 kolu alsam ya yine de gönlüm hep ondan yana aranıyorum galiba :)

Titreşim işi olmazsa çok bi olayı kalmıyo ucuz bir şey de değil. Xbox gibi olmaz mı kullanımı ?

Bide Xbox sanırım pilli ya yıl olmuş 2021 hala pilli gamepad kullanmakta sıkıntı gibi geldi bana ama yinede bilemedim.

Harbiden Pişman olur muyum bu DS5 kolu alsam ya yine de gönlüm hep ondan yana aranıyorum galiba :)

Pişman olmazsın gayet güzel bir kol. Bana kalırsa Xbox kolundan daha tok bir hissi var.

Pille alakası yokki hocam USB C kablo ile bağlıyorum ben PC ye. Ordan şarj olup ister kablolu ister kablosuz oynuyorum BT ile. PC için kesinlikle DualShock önermiyorum.
Pişman olmazsın gayet güzel bir kol. Bana kalırsa Xbox kolundan daha tok bir hissi var.
Alakası yok bu arada. Son nesil Xbox Controlleri elinize aldınız mı bilmiyorum fakat R2 L2 den tutun diğer tüm tuşlar titreşimler dokusu kalitesi vs çok iyi bence.

Geri
Yukarı