Sony, PlayStation PC Markasını Hayata Geçirdi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
PlayStation PC LLC ortaya çıktı

Sony, PlayStation PC markasını kullanmaya başladı. Artık bilgisayar tarafına çıkan oyunlar, PlayStation PC adıyla yayınlanacak. Sony, PC oyunları için yeni bir şeyler peşinde. Yapılan paylaşımlara göre Japon teknoloji devi, yeni bir yayıncı ismini portföyüne ekledi. Geçtiğimiz sürece kadar PC üzerindeki oyunlarını PlayStation Mobile, inc. adıyla yayınlayan şirket, yaptığı güncelleme ile birlikte PC oyunlarına özel yeni […]

Devamı: Sony, PlayStation PC Markasını Hayata Geçirdi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Yani elbet bir gün gelecekti. Konsol oyunculuğu gün geçtikçe daha da eriyor. Bunun herkes farkında. Çıkan konsollar da artık son. Ne PS6 ve devamı gelecek, nede Xbox. Bundan böyle PC üzerine odaklılar ve GeForce Now gibi sistemler çoğalacak. Ne olur, şuan da konsola özel çıkacak bir oyun 2-3 sene sonra PC'ye de gelir. PS5 devrimi kapandığında, sadece PC için oyun çıkarırlar.

Bir gün PC tekel olacak.

Konsolcular da zamanında aynı şeyi söylüyordu. Hatta 2013 öncesinde "PC artık öldü" diyen insanlar bile vardı. Yapımcılar PC'ye düzgün port vs. çıkarmıyordu.
Bu PC kullanıcıları için çok güzel bir adım. Ama PS için nasıl yapacaklar bilmiyorum. En büyük avantajlarından hatta belki de en büyük avantajı buydu PS'in.

Konsolcular da zamanında aynı şeyi söylüyordu. Hatta 2013 öncesinde "PC artık öldü" diyen insanlar bile vardı. Yapımcılar PC'ye düzgün port vs. çıkarmıyordu.
Bu PC kullanıcıları için çok güzel bir adım. Ama PS için nasıl yapacaklar bilmiyorum. En büyük avantajlarından hatta belki de en büyük avantajı buydu PS'in.

İleride konsol fiyatları artacak daha Premium cihazlar olacaklar, konsol satışlarındanda kar etmek isteyeceklerdir.

Son düzenleme:
Konsol başlangıçta ucuz oyun makinesiydi, şimdi PC'lerden daha pahalı konumda. Ben anlamıyorum şahsen.

Bize göre pahalı. Avrupa da ucuz. Bunun da tek sebebi dolar. 1 doların 1 TL olduğunu kabul edersek, yabancılar bu cihazı sadece 400 TL'ye alıyor. Böyle sudan ucuz bir cihaz 20-30 bin TL'lik bilgisayar gücünde. İçinde ki donanım son derece inanılmaz.

Geri
Yukarı