Sony Vegas Pro 13 Video Render Sonrası Kararma Sorunu

Videoya yapacağınız herhangi bir ekleme sonrası mecbur render alacaksınız. Photoshop değil ki üstüne layer ekleyip kaydedelim. :) Belki başka programlarda dediğiniz şey mümkündür, basitleştirilmiş tarzda olanlar vardır belki bilemiyorum.

Hocam araştıracaktınız durum nedir acaba? Ben belki öyle yapan vardır diye düşündüm. Mesela intro Youtube üzerindende eklenebiliyormuş fakat altyazı yine eklenmez.

Vegas üst ana menüde Options > Preferences'i açın. İlk sekmede (General) listenin baştan dördüncü maddesinin işaretini kaldırın:
  • Close the media files when not the active application.
Onaylayıp pencereyi kapatın. Bu şekilde render almayı deneyin.

Vegas üst ana menüde Options > Preferences'i açın. İlk sekmede (General) listenin baştan dördüncü maddesinin işaretini kaldırın:
  • Close the media files when not the active application.
Onaylayıp pencereyi kapatın. Bu şekilde render almayı deneyin.

Hocam denedim ama şimdide İntel Quick Sync ile render almıyor. O ayara yine işareti koydum yine almıyor. Şimdi ne oldu? Her zamanki template üzerinden render yaptım.

Ekran Görüntüsü (96).png

Nasıl hallolduğunu da yazın ki kurallara uymuş olalım. Her programda olabilir bu tarz şeyler, biraz araştırmayla çözüm bulunuyor genelde.

Aslında Sony Vegas Pro'da daha fazla görülüyor bu tip şeyler. Ama yinede sevilen bir program.
Henüz daha renderi test etmedim. Biraz sonra bakacağım.

Şuan yine aynı hatayı veriyor. Render alırken. Alamadım henüz.

* * *
(3 saniye sonra)

Şimdi alıyor. :D Aşırı garip bir program.
Deniyorum şuan. Bakalım neler gösterecek. Galiba ne oluyorsa bahsettiğiniz ayar işareti kaldırıldıktan sonra oluyor. Ayarları default all yaptıktan sonra bi yeniden başlatmayla falan bir süre sonra çözülmüş oluyor. Bahsettiğiniz ayarın işaretini kaldırdıktan sonra program yeniden başlatılırsa bu sorun ortaya çıkıyor.

Beyaz. Evet beyaz. İntrodan sonrası tamamen beyaz.

@Yusuf Ensar Ertan

Başka özelliklerde render almayı denediniz mi? Farklı bir uzantı gibi direkt olarak oluşacak dosyanın yapısını değiştirecek bir ayarla render almayı deneyin. Sorularınızın çözümünü bilmiyorum, internette araştırıp öyle söylüyorum. İngilizce bilginiz biraz varsa siz de arayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı