Sony Vegas Pro 18 mavi render alıyor

moralman

Decapat
Daha fazla  
Sony Vegas Pro 18 mavi render alıyor. Dediğim gibi. Video normalde kendi renginde fakat render almaya kalktığımda ekran mavileşiyor. Bu video için çok uğraştım. Umarım kurtarılabilir.
İlki normal ekranda, ikincisi render alınırken (video).

Dosya Ekleri

• a1.png
    a1.png
    383,3 KB · Görüntüleme: 82
  • a2.png
    a2.png
    351,8 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
Sony Vegas Pro 18 mavi render alıyor. Dediğim gibi. Video normalde kendi renginde fakat render almaya kalktığımda ekran mavileşiyor. Bu video için çok uğraştım. Umarım kurtarılabilir.

2-3 senedir Vegas Pro kullanıyorum böyle bir şeyle karşılaşmadım internete yazınca da bir şey göremedim render ayalarını bir sıfırlayıp deneyin belki yanlışlıkla bir ayar değişmiş olabilir.

2-3 senedir Vegas Pro kullanıyorum böyle bir şeyle karşılaşmadım internete yazınca da bir şey göremedim render ayalarını bir sıfırlayıp deneyin belki yanlışlıkla bir ayar değişmiş olabilir.
Ben de aynılarını yaşadım ve aynı fikir benim de aklıma geldi fakat nasıl sıfırlayacağımı bilmiyorum. Söyler misiniz?

@b7gra Merhaba en son bana render ayarlarını değiştirin demiştiniz be cevap vermemiştiniz. Sorunum daha da ilerlerdi. Artık montaj ekranında da renkler mavi. Yanlışlıkla bir şeye basmış olabilir miyim? Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleme:
Ben de aynılarını yaşadım ve aynı fikir benim de aklıma geldi fakat nasıl sıfırlayacağımı bilmiyorum. Söyler misiniz?

@b7gra merhaba en son bana render ayarlarını değiştirin demiştiniz be cevap vermemiştiniz. Sorunum daha da ilerlerdi. Artık montaj ekranında da renkler mavi. Yanlışlıkla bir şeye basmış olabilir miyim? Ne yapmamı önerirsiniz?

Ekran kartın AMD mi? Ve de driver güncel mi?

Evet. Evet. Bence sorun Vegas'ta yaptığım bir yanlış tıklamada. Renkleri tersine çeviriyor. Turuncuyu maviye, maviyi de turuncuya.

İlk başta ben de öyle sanıyordum. Bayağı bir araştırdım ama hiçbir şey yok. Sıfırladım yine aynı. Ve daha sonra düşündüm, ben ne yaptım? Ulan yıllardır kullanıyorum. Yanlış bir şey yapsam anlardım. Ve sonra aklıma bir şey geldi. Yaklaşık 2-3 gün önce AMD ekran kartımın driverını son sürüme güncellemiştim. Ne olduysa ondan sonra olmaya başladı. %100 emin değilim ama mantıklı.

aynı sorun şuan bende de var fakat vegas pro 15 de alıyorum hatayı, garip bir şekilde bir tek bizde oldu sanırım. Video uygulamada iken sorun yok fakat render alınca kırmızı-turuncu renkler mavi oluyor sebepsiz yere.

Kontrol edebileceğin nokta; “view transform" ayarlarını Off durumuna getirip 32 Bit / 8bit renk seçeneklerini kontrol et.

Aynı sorun bende de vardı bir arkadaş bunu yazdı. "Project Properties" kısmına gir, ben oradan piksel kısmını 8bit iken 32 Bit yaptım sorunum çözüldü deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Aynı sorun şu an bende de var fakat Vegas Pro 15 de alıyorum hatayı, garip bir şekilde bir tek bizde oldu sanırım. Video uygulamada iken sorun yok fakat render alınca kırmızı-turuncu renkler mavi oluyor sebepsiz yere.

Aynı sorun bende de vardı bir arkadaş bunu yazdı. "project properties" kısmına gir, ben oradan piksel kısmını 8bit iken 32 Bit yaptım sorunum çözüldü deneyebilirsin.

Olumlu sonuç yok halen aynı. benim dediğim gibi amd yazılımı ile alakalı muhtemelen.

@b7gra merhaba en son bana render ayarlarını değiştirin demiştiniz be cevap vermemiştiniz. Sorunum daha da ilerlerdi. Artık montaj ekranında da renkler mavi. Yanlışlıkla bir şeye basmış olabilir miyim? Ne yapmamı önerirsiniz?

Kusura bakmayın son zamanlarda bakamadımda bu konu hakkında hiçbir fikrim yok.

Geri
Yukarı