Sony Xperia XA Sararma ve Çam Çatlaması

Ahmetcan Ay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sony Xperia XA isimli telefona sahibim. Telefonumun sol tarafında sararma meydana geldi götürdüm garanti kapsamında dedi fakat yerine telefon bulamadığım için garantiye vermedim. Dün ise telefonu düşürdüm ve telefonun camı çatladı. Sararma olayında mecburen camı değiştirmeleri gerekiyor fakat üstünde de kullanıcı hatası söz konusu. Nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben düşürdüğümü söyleyeceğim. Teknosa'da tanıdık bir abi var tatlı dille durumu anlat alttan al sürekli dedi birde sizlere sorayım dedim. Hem garanti kapsamında değişecek parçaya para vermek istemiyorum veya makul bir fiyat verirlerse kabul etmeyi düşünüyorum. Varmı aklınızda birşeyler? (n)

XA Ultra'da kronik sol üst köşede sararma oluyor. Sararma düşmeden kaynaklı değil sonuçta. Sararmadan dolayı servise gönderin. Cam çatlağı senin hatan olabilir fakat ekran sararması kronik. Biz arkadaşın telefonunu 2 kez gönderdik ilkinde telefon değişti, ikincisinde ekranı değiştirdiler. 3. sararmayı bekliyoruz :).

XA Ultra'da kronik sol üst köşede sararma oluyor. Sararma düşmeden kaynaklı değil sonuçta. Sararmadan dolayı servise gönderin. Cam çatlağı senin hatan olabilir fakat ekran sararması kronik. Biz arkadaşın telefonunu 2 kez gönderdik ilkinde telefon değişti, ikincisinde ekranı değiştirdiler. 3. sararmayı bekliyoruz :).

Sizce ne yaparlar ücret talep ederler mi?

Sizce ne yaparlar ücret talep ederler mi?
Sony'nin telefon servisine KVK bakıyor. Sen önce Sony Müşteri Desteğine telefon et ve durumu anlat. Kayıt açacaklardır, telefonu kargo yolu ile veya elden gidip servise teslim et. Sorunun ekran sararması olduğunu ve ekran çatlamadan öncede var olduğunu özellikle belirt. Senden para talep ederlerse servis fişin ile tüketici hakem heyetine başvurursun, %90 lehine sonuçlanacaktır. Eğer iş tüketici hakem heyetine kadar giderse telefon değişimi isteme, para iadesi talep et. Çünkü takoz gibi telefon ve yoğun kullanımda sürekli ekranda sararma sorunu meydana geliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı