Sony Xperia XZ Isınma Sorunlu Mu?

LastWorld41

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba XZ bana yakın bir telefon olarak geldi ama internette telefonun çok ısındığını söylüyorlar. Eğer böyle bir durum varsa 2. el S7'ye yöneleceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her telefon bir miktar ısınır. Kime göre, hangi şartlar altında? Önemli olan bunu hangi işlem altında ne kadar yaptığıdır. Eğer oyun oynarken 15 dakikadan sonra ısınıyor diyorlarsa bundan normal ne var? Günlük kullanımda ısınmadığı sürece bir problem olmaz.

Z5 için sorsan evet Z serisinde genel olarak ısınma vardı. Ancak XZ'de bu problem yok.

Son düzenleme:
Her telefon bir miktar ısınır. Kime göre, hangi şartlar altında? Önemli olan bunu hangi işlem altında ne kadar yaptığıdır. Eğer oyun oynarken 15 dakikadan sonra ısınıyor diyorlarsa bundan normal ne var? Günlük kullanımda ısınmadığı sürece bir problem olmaz.

Z5 için sorsan evet Z serisinde genel olarak biraz ısınma vardı. Ancak XZ'de bu problem yok.

Buradaki kişinin verdiği değerler bana normal geldi fakat altına yazılan yorumlar kafamı karıştırdı o yüzden.

Sony Xperia XZ Çok Fazla Isınıyor

Bütün mesajları okumadım ancak gördüğü kadarıyla maksimum 42 derece görmüş kullanan arkadaş. Normal kullanımda biraz fazla gibi ama oyunlarda falan 38-40 derece sanırım genel olarak. Bence bu ısıları o kadar kafaya takmamak lazım çünkü fazlalığı yok. S7'e göre biraz daha sıcak çalışma gerçeği var evet, arkadaşımın telefonunu biraz deneyimlemiştim. XZ hiç kullanmadım o yüzden kesin bir şey söyleyemeyeceğim ancak bu ısılar bana fazla gelmedi.

Bütün mesajları okumadım ancak gördüğü kadarıyla maksimum 42 derece görmüş kullanan arkadaş. Normal kullanımda biraz fazla gibi ama oyunlarda falan 38-40 derece sanırım genel olarak. Bence bu ısıları o kadar kafaya takmamak lazım çünkü fazlalığı yok. S7'e göre biraz daha sıcak çalışma gerçeği var evet, arkadaşımın telefonunu biraz deneyimlemiştim. XZ hiç kullanmadım o yüzden kesin bir şey söyleyemeyeceğim ancak bu ısılar bana fazla gelmedi.

Ama sonuçta kullanılan işlemciler de farklı. Ben o zaman seçeneklerimin arasına XZ'yi de ekleyeyim.

S7'nin Amerika versiyonu yanlış bilmiyorsam SD820 kullanıyor. Keşke Sony ülkemize XZs modelini getirse ama yok, XA serilerini getirip sorun yaşatacak insanlara. Benim kullandığım Exynos işlemcili modeliydi.

S7'nin Amerika versiyonu yanlış bilmiyorsam SD820 kullanıyor. Keşke Sony ülkemize XZs modelini getirse ama yok, XA serilerini getirip sorun yaşatacak insanlara. Benim kullandığım Exynos işlemcili modeliydi.

XZ kullanıcı yorumlarına baktım da kimisi değişik değişik sorunlarla karşılaştığını söylüyor. Bu yüzden XZ'yi birazcık daha arka sıralara attım. Önceliğim 2.el S7.

S7 de güzel telefondur gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. S8'in çıkmış olması kafanızı karıştırmasın çok iyi bir telefon.

Tam olarak bütçenizi belirtirseniz diğer insanlar daha iyi yardımcı olacaktır size.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı