Sony Xperia z2 mi yoksa LG G3 mü ?

Sony Xperia z2 mi yoksa LG G3 mü ?

• Oy verenlerin toplamı
    25
Şuanda performans,pil açısından z2 öndedir. Nedeni g3'ün ekranı. Pili çok acayip tüketiyor. Daha hazır değil yani. Bu yüzden z2 alman daha iyi olucaktır.

Kablosuz sarj demişsiniz ama z2 de de şarj dock u var. Ben nedense lg ye daha pek güvenemiyorum. Kesinlikle lg de iyidir ama herkesinde dediği gibi 2k ekran sıkıntı gibi geliyor batarya konusunda.

Ben de z2 alma taraftarayım. En azından 2k ekrana gerek olmadığını düşünüyorum bu sıralar. Ayrıca isteklerimi de karşılayabilecek bir makine. Herkese fikirleri için teşekkür ederim.

bu arada su geçirmezlik havuza girmek demek değildir arkadaşlar bunu aklınıza sokun, su geçirirse direkt kullanıcı hatası diyolar yüksek fiyatlarla tamir yaparız diyolar...

Garantide yazıyor şartlar. Her suyun altında değil öyle. Deniz suyu olmuyor mesela. İçine su kaçarsa ispat etmeniz zor. Kullanıcı hatası derler o durumda.

Ben, G3'e yetersiz temeller ile gelen 2K Quad HD ekrandan dolayı biraz Z2'ye yönelmeye başladım.
Madem 2K ekran var, 2K oyun oynayabilecek işlemciler de olmalıydı.
Madem koskoca bir ekranı var, 2K dehşet derecede parlak bir ekranı var o halde bataryası biraz artırılmalıydı.

Bizler 1080P ekranı 24INC monitörlerde kullanıyoruz :) O telefonu 2K'yı koysan ne koymasan ne.
Tamam, aradaki fark, fark edilir derecede ancak ne kadar gerekli ?

Yinede çantanın ufak bir gözüne koyacağın yedek batarya ile günü rahatlıkla kurtarabiliyorsun.
G3'ün batarya dezavantajı olduğu söylenebilir. En azından Z2'ye nazaran, su geçirmez bir gerçek.

Fakat adamlar suyun altında 1 saat kalma sözünü veriyorlar. Satış sonrası servis bu kadar kötü mü ?

Garantide yazıyor şartlar. Her suyun altında değil öyle. Deniz suyu olmuyor mesela. İçine su kaçarsa ispat etmeniz zor. Kullanıcı hatası derler o durumda.

xperia platformdaki bazı arkadaşlarım telefonun kapaklarını kapatıp havuza girmişler, telefon su almış. teleservis 1400 lira civarında ücret istemiş... su geçirmezlik yok, suya dayanıklılık var. biraz da şans işi bu iş, kimisi denize girmiş telefonla su altı fotoğrafı çekmiş, çıkınca tatlı suyla yıkamış bişey olmadı diyorlar... ama 2200 lira hiç de riske atılacak bi para değil bence... suya dayanıklı diye havuza sokmanın anlamı yok. kul yapısı, belli olmaz. casionun ucuz saatini takıp okyanusa dalmaya benzer bu iş...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı