Sony Xperia Z2 vs LG G3

Canberk A

Kilopat
Elimde General Mobile Discovery var ve artik telefondan sıkıldım. Bu iki telefon arasında kaldim. Bu forumda dahil olmak uzere birçok forumda bu ikilinin karsilastirmasi hakkinda ki konulara baktım ama cevaplar pek net degildi. Sizden ricam bu ikiliyi guncelleme, dayanıklılık, f/p, oyun ve internet performansını göz önünde bulundurarak degerlendirmeniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Elimde General Mobile Discovery var ve artik telefondan sıkıldım. Bu iki telefon arasında kaldim. Bu forumda dahil olmak uzere birçok forumda bu ikilinin karsilastirmasi hakkinda ki konulara baktım ama cevaplar pek net degildi. Sizden ricam bu ikiliyi guncelleme, dayanıklılık, f/p, oyun ve internet performansını göz önünde bulundurarak degerlendirmeniz. Yorumlarınızı bekliyorum.
Bence hiçbiri degil. G3 çok ısınan bir telefon ve bence Z2'de eski bir telefon eskiyor daha dogrusu. Bence en dogru karar Zenfone 2 32 GB olucaktır. Ben sipariş ettim Z2 ancak gelicegi yerde ellerinde kalmamış. Tekrardan enine boyuna araştırdım fiyatına göre en iyi telefon 32 GB'lık modeli. Sana ideal olur olmaz diyorsa 64 GB'lık alabilirsin. Oyun ve internette de 4 GB RAM'i var. Yani internette falan da hiç problem olmaz, sıkıntı çıkarmaz. Dayanıklılık açısından ASUS gibi bir telefon ve dayanıklılık açısından da gönlün rahat etsin. Z2'nin dayanıklılıgı yetersiz. G3'ü aklından çıkar bence. Eger ki her türlü Z2 alacagım diyorsan Dock ekran koruyucu falan alman gerekicek. O da nerden baksan 150-200 TL. Ama benim fikrimi soracaksan her türlü ZF2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence hiçbiri degil G3 çok ısınan bir telefon ve bence Z2'de eski bir telefon eskiyor daha dogrusu bence en dogru karar Zenfone 2 32 gb olucaktır ben sipariş ettim Z2 ancak gelicegi yerde ellerinde kalmamış tekrardan enine boyuna araştırdım fiyatına göre en iyi telefon 32GB'lık modeli sana ideal olur olmaz diyorsa 64gb'lık alabilirsin oyun ve internet'dede 4GB rami var yani internette falanda hiç problem olmaz sıkıntı çıkarma dayanıklılık açısından ASUS gibi bir telefon ve dayanıklılık açısındanda gönlün rahat etsin Z2'nin dayanıklılıgı yetersiz G3'ü aklından çıkar bence egerki her türlü Z2 alacagım diyorsan Dock ekran koruyucu falan alman gerekicek o da nerden baksan 150-200 TL . Ama benim fikrimi soracaksan her türlü ZF2.
Hocam Zf2'nin plastik arka kapağı ve plastik uzerine kurulmus bir yapısı var. Siz demişsiniz ki Zf2 Z2 den daha dayanıklı. Emin misiniz ? Ben Zf2 yi sırf güvrn vermeyen hissiyatı yüzünden almayanlari biliyorum.

O fiyata Zenfone 2 alınabilir LG G3 artık alınmaz ısı sorunu var lolipopa stabil değil batarya 2k ekrana yetmiyor Z2 G3'ten daha iyidir ama Zenfone 2 öneririm.

Sağlamlık ve malzeme kalitesi çok önemli ise Zenfone 2'ye bakmayın. O fiyata çıkarmak için ürünü onlardan feragat etmek gerekiyor. Z2'ye eski bir telefon demek yanlış olur ayrıca. Aradığın şeyleri Z2, Z3 Compact gibi telefonlar rahatlıkla sağlar.

Kardeşime 4 gün önce aldık LG G3 ısınma sorunu falan yok son seri telefonlar olduğu için halletmişler zaten öyle bi sorun çıkarsa kronik ısınma vs değiştirirler. Ha ama 2k ekran olduğu için cayır cayır yüzde yüz parlaklıkla dolaşırsan elbette ki olacaktır ki bende g2 var benimki de ısınır o durumda. Batarya konusuna gelirsek bi günü rahat çıkartıyor.

Bence SONY Xperia Z2, LG G3'den iyidir. Çünkü LG G3 2k ekranlı. Bu da bataryayı pek olumlu etkilemeyecek. ayrıca SONY Xperia Z2 3 GB RAM'li LG G3, 2 ya da 3 GB RAM'li.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z2 diğer telefonlardan (Z3-Z4) çok büyük bir fark yok işlemci Z2de 2.3Ghz Z3de 2.5Ghz ve z3 ekran parlaklığı daha çok açılıyor bence çok büyük bir farkı yok ayrıca telefonu 1seneden fazla kullanıyorum klasik Android telefonlarda olan donma sıkıntısı yok 5.0.1 ile dahada stabil hale geldi ve tanıtımında onun hızına yetişemiyeceksiniz lafı hala geçerli çok yakınım g3 kullanıyo aynı zamanda aldık sayılır oyundan dolayı çok çok ısınıyor senin için ekran çözünürlüğü önemliyse ve oyun oynamıycaksan g3 alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı