Custom ROM Sony Xperia Z2'ye Android 10-11 kurulur mu?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Güncel bir Android sürüm yüklemek istiyorum, mevcut sürümüm 6.0. Bunu gösteren bir iki yabancı kanal buldum ama yapamadım. Bunu anlatan Türkçe kanal, video, makale vs. yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyanın ismini değiştirip deneyin.

Çözüldü hocam. Mesajı editlemek için gelmiştim tam. Komutu eksik yazmışsınız 😅 fastboot flash recovery.img değil, fastboot flash recovery recovery.img olacak komut. Oldu şimdi. Arkadaşın komutu da ondan hata veriyordu zaten umarım çözmüştür...

Hay aksi, düzeltiyorum şimdi. Teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim hocam ne demek. Yalnız imajı cihaza yazıyor fakat yeniden başlattığımda TWRP menüye ulaşamıyorum ya. Sanırım Official'da olduğum için Recovery'i direkt siliyor res atınca. Bundan kurtulma yöntemi var mı? İmajı yazmasına rağmen TWRP açılmıyor maalesef...

Edit: Gerçi TWRP yüklenmiş olsa Sony logolu boot ekranında mavi ışık yakıyor o sırada volume down tuşuna basıp Recovery'e girebiliyoruz da mavi ışıkta yanmıyor bende. TWRP yüklenmemiş ki görünüşe göre. E imajı yazıyor ama... Anlamadım bu işi. 😂

Ben teşekkür ederim hocam ne demek. Yalnız imajı cihaza yazıyor fakat yeniden başlattığımda TWRP menüye ulaşamıyorum ya. Sanırım Official'da olduğum için Recovery'i direkt siliyor res atınca. Bundan kurtulma yöntemi var mı? İmajı yazmasına rağmen TWRP açılmıyor maalesef...
Vardır da ben bayağıdır uğraşmıyorum bu işlerle, bilgim yok ne yazık ki.

Edit: Gerçi TWRP yüklenmiş olsa Sony logolu boot ekranında mavi ışık yakıyor o sırada volume down tuşuna basıp Recovery'e girebiliyoruz da mavi ışık da yanmıyor bende. TWRP yüklenmemiş ki görünüşe göre. E imajı yazıyor ama... Anlamadım bu işi. 😂
🤷‍♂️

Vardır da ben bayağıdır uğraşmıyorum bu işlerle, bilgim yok ne yazık ki.

🤷‍♂️

Önce ROM'un Boot.img dosyasını yazıp ardından recovery'i yazınca oldu hocam. Android 10 ROM'u başarıyla kuruldu ve kullanımda şu an. Teşekkürler tekrardan. Cihaz 4 jenerasyon OS birden atlayınca gözü gönlü açıldı... 😂

Güncel bir Android sürüm yüklemek istiyorum, mevcut sürümüm 6.0. bunu gösteren bir iki yabancı kanal buldum ama yapamadım. Bunu anlatan Türkçe kanal, video, makale vs. yok mu?

Ben Xperia Z2 telefonuma Android 12 (LineageOS) bile yükledim ama benim telefonda şu an 5 tane ROM var ( Carbon 7, Carbon 8 (2 kopya) ve Xperia xzs ve mrom Android 7 var, tek ROM yetmiyor ;)

Dosyanın ismini değiştirip deneyin.

Bir de aşağıdaki komutu deneyin:
Fastboot flash FOTAKernel recovery. İmg
FOTAKernel Xperia için recovery Partition (kurtarma bölümü) görevindedir.

Güncel bir Android sürüm yüklemek istiyorum, mevcut sürümüm 6.0. Bunu gösteren bir iki yabancı kanal buldum ama yapamadım. Bunu anlatan Türkçe kanal, video, makale vs. yok mu?

LineageOS için Android 10, 11, 12 sürümlerini destekliyor Xperia Z2 (D6503 bu arada cihazım)

@dbp73 Xperia Z2 LineageOS 19 (Android 12) desteği var :)
Link: LineageOS Downloads

Xperia Z2 (Sirius, D6503) için Custom ROM bulunan arkadaşlar yazabilir mi, bende de aşağıdakiler var:
Carbon ROM (Android 7, 8)
Resurrection Remix (Android 5-9)
MIUI 8 (Android 6)
Xperia Shift ROM (Android 7 ROM güzel ancak diğerleriyle uyumlu olmadığından şu an kullanmıyorum)
LineageOS (Android 7-12) (hepsini bir arada kullanabilsem vazgeçilmezim olurdu)

@dbp73 Android 12 LineageOS 19

Ben Xperia Z2 telefonuma Android 12 (LineageOS) bile yükledim ama benim telefonda şu an 5 tane ROM var ( Carbon 7, Carbon 8 (2 kopya) ve Xperia xzs ve mrom Android 7 var, tek ROM yetmiyor ;)

Bir de aşağıdaki komutu deneyin:
Fastboot flash FOTAKernel recovery. İmg
FOTAKernel Xperia için recovery Partition (kurtarma bölümü) görevindedir.

LineageOS için Android 10, 11, 12 sürümlerini destekliyor Xperia Z2 (D6503 bu arada cihazım)

@dbp73 Xperia Z2 LineageOS 19 (Android 12) desteği var :)
Link: LineageOS Downloads

Xperia Z2 (Sirius, D6503) için Custom ROM bulunan arkadaşlar yazabilir mi, bende de aşağıdakiler var:
Carbon ROM (Android 7, 8)
Resurrection Remix (Android 5-9)
MIUI 8 (Android 6)
Xperia Shift ROM (Android 7 ROM güzel ancak diğerleriyle uyumlu olmadığından şu an kullanmıyorum)
LineageOS (Android 7-12) (hepsini bir arada kullanabilsem vazgeçilmezim olurdu)

@dbp73 Android 12 LineageOS 19
LineageOS için Android 10, 11, 12 sürümlerini nasıl yükleneceğini gösteren detaylı bir video var mı hocam? Zamanında çok uğraştım ama yükleyemediydim bir türlü. Android 6.1 de çakılı kaldık valla. Bir çok programda genelde hata alıyorum, bekle-kapat vs tarzında hata veriyor. Sanırım Android sürümünün eski kalmasından yapıyor.
Birde nedendir bilmiyorum ama telefonun internetini açınca rahat 1-2dk donuyor, hiç işlem yaptırmıyor. Fiyatlar bu kadar artmasa yeni telefona geçeceğim ama işte.

LineageOS için Android 10, 11, 12 sürümlerini nasıl yükleneceğini gösteren detaylı bir video var mı hocam? Zamanında çok uğraştım ama yükleyemediydim bir türlü. Android 6.1 de çakılı kaldık valla. Bir çok programda genelde hata alıyorum, bekle-kapat vs tarzında hata veriyor. Sanırım Android sürümünün eski kalmasından yapıyor.
Birde nedendir bilmiyorum ama telefonun internetini açınca rahat 1-2dk donuyor, hiç işlem yaptırmıyor. Fiyatlar bu kadar artmasa yeni telefona geçeceğim ama işte.
Telefonun modelini ve kod adını (bazı telefonlarda adı aynı olduğu halde pek çok alt model olabiliyor, mesela xperia z2'de olduğu gibi) yazarsan yardımcı olabilirim inşaallah.

Telefonun modelini ve kod adını (bazı telefonlarda adı aynı olduğu halde pek çok alt model olabiliyor, mesela xperia z2'de olduğu gibi) yazarsan yardımcı olabilirim inşaallah.
Kodı değilde model numarası :
-D6502
-İşte Android 6.0.1 yüklü
Performansta, kullanışlılıkta bir fark var mı şimdi üst sürüme modlamada?

Geri
Yukarı