Sony Xperia Z2 Brick oldu

Emirhan46449

Femtopat
Daha fazla  
Hayırlı Ramazanlar arkadaşlar.
Z2 telefonum brick oldu galiba yardım edebilir misiniz? Güç tuşuna basılı tutunca logo geliyor sadece, açılmıyor.
Flashtool ile stock ROM atmaya çalışınca da hata veriyor. (Android 6.0.1 ve Android 5.1 stock ROM'ları denedim, aynı hatayı veriyor.)

ekran-goeruentuesue-1-png.1003494

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 299
Hayırlı ramazanlar arkadaşlar.
Z2 telefonum brick oldu galiba yardım edebilir misiniz? Güç tuşuna basılı tutunca logo geliyor sadece, açılmıyor.
Flashtool ile stock ROM atmaya çalışınca da hata veriyor. (Android 6.0.1 ve Android 5.1 stock ROM'ları denedim, aynı hatayı veriyor.)

Softbrick mi hardbrick mi?
Softbrick mi hardbrick mi?

Pardon görmemişim softbrickmiş.
Hayırlı Ramazanlar arkadaşlar.

TWRP yüklü mü?

Sorunum çözüldü size de teşekkür ederim ilginiz için.
Bir yerde Sony Xperia Z2 için önerilen Flashtool sürümü 0.9.18.6 diye okumuştum.
Flashtool'un bu sürümü ile stock ROM'u yükleyebildim. Tabii ki temiz bir kurulum ile Flashtool'u yüklemek gerek.
Softbrick olduğunu nasıl anladınız hocam.
Bir de Hardbrick başıma nasıl gelir?

Sorunum çözüldü size de teşekkür ederim ilginiz için.
Bir yerde Sony Xperia Z2 için önerilen flashtool sürümü 0.9.18.6 diye okumuştum.
Flashtool'un bu sürümü ile stock ROM'u yükleyebildim. Tabii ki temiz bir kurulum ile Flashtool'u yüklemek gerek.
Softbrick olduğunu nasıl anladınız hocam.
Bir de hardbrick başıma nasıl gelir?

Eğer logoda kalırsa %90 Softbrick'dir hocam. Hardbrick ise telefonla uyumsuz kernel falan yüklerseniz başınıza gelebilir yalnız söyleyeyim başınıza hardbrick gelirse ya telefon hiç kurtulmaz ya da çok zahmetli olur ama softbrick TWRP olursa 5 dakikanızı almaz neyse geçmiş olsun hocam 🙂

Eğer logoda kalırsa %90 Softbrick'dir hocam. Hardbrick ise telefonla uyumsuz kernel falan yüklerseniz başınıza gelebilir yalnız söyleyeyim başınıza hardbrick gelirse ya telefon hiç kurtulmaz ya da çok zahmetli olur ama softbrick TWRP olursa 5 dakikanızı almaz neyse geçmiş olsun hocam 🙂

Teşekkür ederim bir sorum daha var size.
Fastboot flash Recovery TWRP. İmg komutu ile TWRP yüklemeye çalışıyorum ama yüklenmiyor, direk açılıyor telefon. ROM'dan kaynaklı bir sorun mu?

Fastboot flash Recovery TWRP. İmg komutu ile TWRP yüklemeye çalışıyorum ama yüklenmiyor, direk açılıyor telefon. ROM'dan kaynaklı bir sorun mu?

ROM'dan kaynaklı olduğunu sanmam aynı sorun Xiaomi cihazlarda da var buna bakmanızda fayda var Yardım - TWRP açılmıyor

Çalıştı mı hocam?

ROM'dan kaynaklı olduğunu sanmam aynı sorun Xiaomi cihazlarda da var buna bakmanızda fayda var Yardım - TWRP açılmıyor

Çalıştı mı hocam?

Maalesef hocam şu videoya bakıp yaptım gene açılmadı bende artık stock lollipop ROM atıp daha sonra da root atıp TWRP'nin uygulaması ile yüklemeyi düşünüyorum. Daha önceden CMD'den TWRP yüklemiştim fakat bazen yüklenmeyesi tutuyor😀
Size de teşekkür ederim gece gece yardımcı oldunuz.

Maalesef hocam şu videoya bakıp yaptım gene açılmadı bende artık stock lollipop ROM atıp daha sonra da root atıp TWRP uygulaması ile yüklemeyi düşünüyorum. Daha önceden CMD'den TWRP yüklemiştim fakat bazen yüklenmeyesi tutuyor😀
Size de teşekkür ederim gece gece yardımcı oldunuz.

Bir deneyin isterseniz hocam işe yarayabilir 🙂

Uygulamadan da açamadım TWRP menüyü hocam. Çok uğraştırdı.

Bu sayfa da kileri takip edince oldu sonunda hocam.

Hocam cihazımı TWRP modunda açacağımı tam olarak anladım artık.
Farklı bir şekilde açılıyormuş meğer TWRP modu.
Cihaz kapalıyken ses kısma tuşu ile birlikte güç tuşuna basılı tuttum sonra da ses kısma tuşuna ardı ardına basınca açılıyor. Şükür öğrendim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı