Sony Z5C vs LG G4 vs Z5

Z5C vs LG G4 vs Z5

• Oy verenlerin toplamı
    25
Eğer maddi durumun yetiyorsa Sony Xperia Z5 almanı öneririm.Pahalı dersen de Z5 compact alabilirsin. Ben Z5 Compact kullanıcısıyım ekranı küçük olsa bile iyi telefon :D

Beklemen yararına olur, üç telefon arasından en performanslısı ve en iyi batarya performansı Z5 Compact modeli. Z5 ve Z5 Compact modellerinin kamera performansı ise G4'ün gerisinde. Her iki Z5 modeli de CPU ve GPU olarakta G4'den daha üstünler ve iki telefon da batarya olarak G4'den çok daha iyi. G4'ün avantajları ise ekran ve kamera. Z5 Compact modelinin 2 GB RAM'e sahip olması bir dezavantaj ama Sony arayüzü stabil olduğu için sorun olmaz. Bu telefonlar hakkında hangisi tavsiye etmem konusunda zorlanıyorum çünkü bu fiyatta bulunan diğer telefonlara göre eksi yönleri var. Z5 fiyatı çok pahalı, Z5 Compact ise bana göre kalın bir cihaz ve küçük ekran sevmiyorum tercih meselesi. G4 aralarından daha çok fiyat ve performans ürünü, illa bu telefonlar arasından ben G4 öneririm donanım olarak geride olmasına rağmen.
Alternatif olarak S6 ve NOTE 5 bu iki telefon da diğerlerinden daha iyi cihazlar. Güncelleme konusunda Samsung amiral gemisi modellerine 2 yıl boyunca güncelleme desteği sunuyor ama güncelleme desteği Sony ve LG göre daha geç veriyor. Güncelleme konusunda Android cephesinde maalesef 2 yıldan fazla güncelleme veren firma yok. Nexus modelleri hariç.

Çevremde Samsung alan kişilerden fazlasıyla şikayetler duyuyorum (Arayüz iyi değil, Fazla çöp uygulama var. Telefon 2-3 Dakikada bir çekmiyor, sim kartımı görmüyor gibi ). S6 beğendiğim bir cihaz ama MicroSd olmaması beni rahatsız etti. Bu yüzden G4 almayı düşünüyorum. Samsung'daki hafıza sorunu nasıl çözülebilir. Birde ek olarak gerçekten Samsung'dan sıkıntı yaşayan bu kadar insan var mı? Yoksa diğer markaların hayranlığımı yapılıyor?

Çekim konusunda Samsung'un hiçbir sıkıntısı yok. Çekim kuvveti LG telefonların genel de iyi değil. Samsung'ta arayüz sorunu artık yok. S6, 32 GB hafıza ile geliyor, sana fazlasıyla yetecektir. Hafıza kartı takılmaması bir sorun oluşturmaz.

Çekim konusunda Samsung'un hiçbir sıkıntısı yok. Çekim kuvveti LG telefonların genel de iyi değil. Samsung'ta arayüz sorunu artık yok. S6, 32 GB hafıza ile geliyor, sana fazlasıyla yetecektir. Hafıza kartı takılmaması bir sorun oluşturmaz.

Az evvel Samsung'un kendi bayisinde S6 için 1900'e damperli camı ile beraber fiyat aldım distribütör garantili G4'e 1799 tl vermektense böyle bir tercih yapıcam hafta içi maaşı aldıktan sonra satın alıcam yardımınız için teşekkür ederim

Samsung bayisinde S6'nın istediğim rengi olmadığından Note 5 almak gibi bir sürpriz yaptım Eski bir Z2 kullanıcısı olarak performansını çok beğendim. Fiyatı 2300 Tl Metalik gri olanı.

O fiyata S6 ve NOTE 5'den daha iyi bir telefon yok, boşuna önermiyoruz. Şuan piyasadaki en iyi cihazlardan. Bütçeye göre telefon öneririm, marka takıntım yoktur, hangisi iyiyse onu söylerim.
Yazdığın üç telefon arasında günlük kullanım için batarya olarak daha iyi oldukları için, Z5 Compact ve Z5 ikilisinden birini seçebilirsin. Küçük ekran istiyorsan Z5 Compact, büyük ekran istiyorsan da Z5 al. Eğer illa bu üç telefondan başka birini almam diyorsan.

O fiyata S6 ve NOTE 5'den daha iyi bir telefon yok, boşuna önermiyoruz. Şuan piyasadaki en iyi cihazlardan. Bütçeye göre telefon öneririm, marka takıntım yoktur, hangisi iyiyse onu söylerim.
Yazdığın üç telefon arasında günlük kullanım için batarya olarak daha iyi oldukları için, Z5 Compact ve Z5 ikilisinden birini seçebilirsin. Küçük ekran istiyorsan Z5 Compact, büyük ekran istiyorsan da Z5 al. Eğer illa bu üç telefondan başka birini almam diyorsan.
Sorunum Samsung'un yazılım tarafında sıkıntıları olması hadi onu geçelim SD kart takılsa alınabilir dediğin gibi ama maalesef yapmamışlar her telefonun bir eksisi var yahu Z5'in fiyatı yüksek Z5C'nin rami 2GB G4 kavisi hoşuma gitmedi Samsung için zaten durumu söyledim. Sanırsam kendim sorunum.;)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı