Sony'nin oyun zammı hakkında ne düşünüyorsunuz?

100 değil 101Tl olsa bile güzel hocam. Uygulama mağazalarında gördüğümüz 1 liralık uygulamalara ucuz diyoruz ama bir milyon kişi indirince miktar artıyor.
Aynen öyle. Milyonlarca kişiden anlık 1₺ aldığını düşünsene:)
Fakat diğer ülkelere bunu yapmıyor sadece Türkiye'ye yapıyor, ayıptır firmanın yaptığı.
Belki Sony değil de Sony Türkiye yapıyor olabilir. Çünkü geliri TL, gideri Euro ve Dolar sonuçta. Ama diğer ülkelere olan fiyatlandırmayı da görmek lazım kesin konuşmak için tabii.

Hem indirim vermedi, hem de üstüne zam yaptı. Buna rağmen hala PlayStation 5 alacaklar var. Oysaki Xbox grafik kalitesi yeni konsolda bile PlayStation 5'den daha yüksek grafiklere sahip olacak, buna rağmen PlayStation alacakları alkışlamak lazım.
Kanka Türkiye Dışı Ekonomisi İyi Olan Ülkeler İçin Ucuz fakat bizim gibi Sömürgen olmak üzere olan ülkeyey göre pahalı. Zam Yapmaması Gene İyi.

Aynen öyle. Milyonlarca kişiden anlık 1₺ aldığını düşünsene:)

Belki Sony değil de Sony Türkiye yapıyor olabilir. Çünkü geliri TL, gideri Euro ve Dolar sonuçta. Ama diğer ülkelere olan fiyatlandırmayı da görmek lazım kesin konuşmak için tabii.
Hadi zam doğru diyelim, bir ihtimal zam yapmaları doğru, fakat diğer ülkelere indirim yapıyorken Türkiye'ye yapmıyorlarsa bu sorun olur, zam neyse dolar artıyor bir ihtimal haklılar fakat indirim yapmaları gerekirdi, Sony düşmanı olacağımı hiç tahmin etmezdim, en iyisi valla PC, mesela ben Rtx 2070 Superli sistem almayı düşünüyorum, PlayStation 5 belki bir aşama daha yüksektir o kadar bir de SSD var başka bir şey yok, fakat bence PC kadar rahat bir şey yok, Steam var, Epic games, ve Türkçe yama kurulmasına imkan verilmesi, ve bir sürü ekstra şey.

Hadi zam doğru diyelim, bir ihtimal zam yapmaları doğru, fakat diğer ülkelere indirim yapıyorken Türkiye'ye yapmıyorlarsa bu sorun olur, zam neyse dolar artıyor bir ihtimal haklılar fakat indirim yapmaları gerekirdi, Sony düşmanı olacağımı hiç tahmin etmezdim, en iyisi valla PC, mesela ben Rtx 2070 Superli sistem almayı düşünüyorum, PlayStation 5 belki bir aşama daha yüksektir o kadar bir de SSD var başka bir şey yok, fakat bence PC kadar rahat bir şey yok, Steam var, Epic games, ve Türkçe yama kurulmasına imkan verilmesi, ve bir sürü ekstra şey.
Yok canım. Bu alemde kral her zaman PC’dir. Hatta masaüstü PC’dir. Bunun aksine kimse inandıramaz beni:) Zam olayı dediğim gibi haklı haksızından ziyade bence kar amaçlı yapılmış bir hamle. İndirim olayına gelirsek O zaten muamma. Kafasına göre herkesin yani yapmıyorum dese yapmaz kimse de niye yapmadın diyemez zaten:)

Hem indirim vermedi, hem de üstüne zam yaptı. Buna rağmen hala PlayStation 5 alacaklar var. Oysaki Xbox grafik kalitesi yeni konsolda bile PlayStation 5'den daha yüksek grafiklere sahip olacak, buna rağmen PlayStation alacakları alkışlamak lazım.

PS Türkiye resmen PS4 zaten tuttu biz ne yapsak bisi demezler kafasındalar PS4 Slim 2500 TL iken Xbox One X yanında star wars fallen order oyunu 2600 TL resmen enayi yerine koyuluyoruz.

Kanka Türkiye Dışı Ekonomisi İyi Olan Ülkeler İçin Ucuz fakat bizim gibi Sömürgen olmak üzere olan ülkeyey göre pahalı. Zam Yapmaması Gene İyi.
İndi
PS Türkiye resmen PS4 zaten tuttu biz ne yapsak bisi demezler kafasındalar PS4 Slim 2500 TL iken Xbox One X yanında star wars fallen order oyunu 2600 TL resmen enayi yerine koyuluyoruz.
Xbox fiyatına baktım, gerçekten de doğruymuş, bu kadar ucuz olacağını beklemiyordum, ama kesinlikle PlayStation almak hata, umarım hiçbir şekilde onlara 1 lira dahi para kazandırmam.

Sonra neden insanlar multiMAN gibi korsan yazılımlara yöneliyorlar :) Yanlış anlamayın, korsana karşıyım. Ama Sony kadar kırılmayı hak eden bir firma görmedim.

Ubisoft? Kırılmayı hak etmiyorlar mı?
"Aynı oyun mu, hayır dostum bu remastered."
"Ne demek optimizasyon kötü? Biz RTX 8000'e göre gayet iyi optimize ettik."

Ubisoft? Kırılmayı hak etmiyorlar mı?
"Aynı oyun mu, hayır dostum bu remastered."
"Ne demek optimizasyon kötü? Biz RTX 8000'e göre gayet iyi optimize ettik."
EA? Kırılmayı hak etmiyorlar mı?
"Offline oyun para kazandırmaz. Bas ordan bir Apex."
"Oyunlarımız asla P2W değil, sadece para kazanmak için 2-3 mikro ödememiz var."

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı