Sony'nin oyun zammı hakkında ne düşünüyorsunuz?

@Alitasbasi67

Sayın arkadaşım, ben Sony çalışanı değilim. Ondan bedava oyun da almıyorum. Savunmuyorum yani.

Ben sadece bu indirimizligin, bu rezilliğin mantıklı sebebini söylüyorum kendimce. Örnek verdim, tekrar veriyorum. Ben
Steam ve epic kur hesaplamıyor mu?
Mesajimi keşke tamamını okusan be. Gözün mu yok kör müsün anlamıyorum ya.

Sana da Bilal'e anlatır gibi anlatacağım.

Konsol oyunlarının pahalı olmasınin 1. Sebebi Euro/TL kuru arasına olan fark. 2. Sebebi oyunlara ÖTV eklenmesi. 3. Sebebi PSN TR.

Steam, biz oyunculara çok büyük kıyak geçerek doları gerçekten çok düşük bir fiyattan satıyor. Birde PC'de oyunlar oyun olarak değil, yazılım olarak satılıyor ve OTV'ye dahil değil.

Yani hem Steam'in düşük kur politikası, hem USD/TRY kurunun EUR/TRY kuru kadar çoook fark olmaması, OTV muafiyeti gibi çok önemli bu 3 sebep yüzünden Steam/PC daha ucuz.

Mantıklı dimi?

@Alitasbasi67

Sayın arkadaşım, ben Sony çalışanı değilim. Ondan bedava oyun da almıyorum. Savunmuyorum yani.

Ben sadece bu indirimizligin, bu rezilliğin mantıklı sebebini söylüyorum kendimce. Örnek verdim, tekrar veriyorum. Ben.

Mesajimi keşke tamamını okusan be. Gözün mu yok kör müsün anlamıyorum ya.

Sana da Bilal'e anlatır gibi anlatacağım.

Konsol oyunlarının pahalı olmasınin 1. sebebi Euro/TL kuru arasına olan fark. 2. sebebi oyunlara ötv eklenmesi. 3. sebebi PSN TR.

Steam, biz oyunculara çok büyük kıyak geçerek doları gerçekten çok düşük bir fiyattan satıyor. Bir de PC'de oyunlar oyun olarak değil, yazılım olarak satılıyor ve Otv'ye dahil değil.

Yani hem Steam'in düşük kur politikası, hem USD/TRY kurunun EUR/TRY kuru kadar çoook fark olmaması, otv muafiyeti gibi çok önemli bu 3 sebep yüzünden Steam/PC daha ucuz.

Mantıklı değil mi?

Gayet net görüyorum arkadaşım ama senin marka körlüğün var.

Herkes PlayStation Türkiye’ye yüklenmiş ama store’a onlar karışamıyor. Store direk İngiltere’den yönetiliyor. Onlar ancak tavsiye verebiliyor fiyat için.

Gayet net görüyorum arkadaşım ama senin marka körlüğün var.
Ben Sony TR sahibi degilim. Ben, bana en mantikli olan sebebi yazdikca PC'ci tayfa halen benimle kavga edercesine hala benimle kapisma derdinde. Ben doğruyu söyledikçe siz beni kötülemeye devam edin. Ben dünkü çocuk değilim.

Sence neden TR PSN'de indirim olmadı? Sen mantıklı, elle tutulur bir delil sunabilir misin?

Birde PS TR açıklama yapmış. Teknik bir sorun. Teknik bir sorun oluyor ama PSN açık kalmaya devam ediyor. Bu da bir tezat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox bu durumu beğendi.
Harbi ya. PS bu kadar prestij kaybını istese yapamaz.

Ama Xbox, TR'de çok daha agresif fiyat uyguluyor. Ama ne hikmetse insanlar yine gidip PS4 alıyor. Xbox pazar payı kazansa da biraz PS TR'nin paçaları tutuşsa. %80, çok çok bariz üstünlüğü var.

h
Harbi ya. PS bu kadar prestij kaybını istese yapamaz.

Ama Xbox, TR'de çok daha agresif fiyat uyguluyor. Ama ne hikmetse insanlar yine gidip PS4 alıyor. Xbox pazar payı kazansa da biraz PS TR'nin paçaları tutuşsa. %80, çok çok bariz üstünlüğü var.

Çünkü TR kulanicilarinda Xbox'a karşı ön yargı var Xbox iyi reklam politikası ve fiyat politikası ile bu on yargıyı zamanla kırmalı artık konsol denince akla sadece PS gelmemesi gerek.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı