Sony'nin Türkiye'den çekilmesinin sonuçları ne olacak?

Berkay Anık

Centipat
Daha fazla  
Bu durum hakkında pek bir bilgim olmadığım için bu konuyu açtım. Bu durum neleri etkileyecek; konsol satışı devam edecek mi, çıkaracakları oyunlarda Türkçe desteği olmaya devam edecek mi?

Konsol satışı devam edecek. Distribütor aracılığıyla satışlar devam edecek ama fiyatlar bence uçacak çünkü yerel fiyatlandırma olmayacak herhangi bir oyun 20 euro ise direkt o fiyattan satışa sunulacak yani çoğu oyun 1000 TL'nin üzerine çıkacak. Oyunlarda Türkçe dil desteği bence gelecek, sonuçta God of War, Last of Us, Uncharted gibi serilerin fena bir Türk kitlesi var. Yapımcı şirketler bunu kaçırmaz diyorum.

Enis Kirazoğlu'nun Videosu'dan bakabilirsin olacaklara:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kısaca konsol satışı falan devam edecek ama satışlar bir distribütör tarafında sağlanacak ve oyunlarında falan Türkçe alt yazı ve dublaj artık koymayabilir.

TV ve ses sistemleri şu anda gidiyor. Konsol ve oyun satışı ise kesin bir şey yok ama duyum aldığımız kaynaklar güvenilir, güçlü kaynaklar. Konsol ve oyun satışı devam edecek ama distribütör üzerinden devam edecek. Türkçe dil desteği ise distribütörün uğraşına bağlı, normalde Sony Türkiye yurt dışı Sony ile iletişime geçip Türkçe dil desteği yaptırıyordu. Distribütörde bu ihtimal daha zor.

Konsol satışı devam edecek. Distribütor aracılığıyla satışlar devam edecek ama fiyatlar bence uçacak çünkü yerel fiyatlandırma olmayacak herhangi bir oyun 20 euro ise direkt o fiyattan satışa sunulacak yani çoğu oyun 1000 TL'nin üzerine çıkacak. Oyunlarda Türkçe dil desteği bence gelecek, sonuçta God of War, Last of Us, Uncharted gibi serilerin fena bir Türk kitlesi var. Yapımcı şirketler bunu kaçırmaz diyorum.

Dijitelde oyun satışında olay değişmiyor hocam zaten orası Amerika'ya bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı