Soruları konu olarak açmak ceza sebebi olmalı mı?

Soruyu konu olarak işaretlemek ceza sebebi olsun mu?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

realmoonlight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Montreal, QC, Canada
Dostlar selam, Technopat Sosyal yönetimini başarılı yönetimleri için gerçekten tebrik ediyorum ve böyle devam etmelerini umuyorum. Özellikle Türkçe konusundaki hassasiyetleri gerçekten çok kıymetli. Ancak benim bir ricam var kendilerinden, yukarıdaki oylamanın sonucu da dikkate alınarak soruların konu olarak işaretlenmesinin ceza sebebi olması. Çünkü sorular konu olarak işaretlenince X kişisinin işe yarayan cevabı havada kalıyor, en iyi cevap işaretlenemiyor. Bu durumun eğer düzeltilirse sosyale düzen bakımından çok şey katacağına inanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu sahipleri alakasız kategorilere ve çözümlere "En iyi cevap" işaretlediği için böyle bir önlem alıyoruz aslında. Cevabın konuyu çözdüğünü düşünüyorsanız "Rapor" sistemini kullanabilirsiniz. Biz de eğer ki uygun görürsek işaretliyoruz zaten.

En iyi cevap olarak işaretlenen mesajların kesinlikle bir çözüm belirtmesi gerekmektedir.

Her türlü sistem toplama, öneri ve konu dışına giren konular en iyi cevap alamazlar.
Daha çok;
  • İşletim sistemleri
  • Teknik destek
  • Overclock ve soğutma
  • Aygıt sürücüleri
  • Programlama
  • Güvenlik
  • Oyun teknik destek
  • Dijital oyun servisleri
Mesajınızı "En iyi cevap" olarak raporlamadan önce, konu sahibinin sorunun çözüldüğüyle alakalı geri dönüş yaptığından emin olun. Konun çözüldüğüne dair ibareler yoksa, raporunuz dikkate alınmayabilir.

Konu açarken bu alan direkt seçili olarak geliyor.
Ekran Alıntısı.JPG

Burası varsayılan olarak boş bırakılmalı.
2.JPG

Varsayılan olarak boş bırakıldığı için, bize böyle bir uyarı verse daha iyi olur.

Oradaki soru kelimesi yanlış anlaşılıyor. Normalde kullanılması gereken yer "teknik sorun" konuları fakat kullanıcıların çoğu yanlış anlayıp(Yazının da etkisiyle) öneri konusu bile olsa en iyi cevap seçeneği çıkıyor. Normalde olmaması gerekiyor teknik konular hariç. Ben raporluyorum, düzelteni de var düzeltmeyeni de.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı